Motivací pro Ricciarda je Vergne, ne Webberova sedačka

Daniel Ricciardo vysvětluje své zlepšené výkony touhou porazit týmového kolegu. Postup do Red Bullu Racing je až druhořadý.
Motivací pro Ricciarda je Vergne, ne Webberova sedačka

Po oznámení Webberova odchodu se Ricciardo výkonnostně zvedl a má pro to jasné vysvětlení.

"Před všemi těmi diskuzemi o Red Bullu jsem měl dva špatné závody," cituje Australana Autosport.

"Po Montrealu jsme měli tři týdny volno a byla to opravdu dobrá chvíle na přehodnocení několika věcí, abychom se s kluky dali dohromady a pokusili se pochopit, jak můžeme jít vpřed."

"To samo o sobě a skutečnost, že měl JEV (Jean-Eric Vergne) dva silné závody, což ukázalo, že auto má potenciál, mě hodně nakoplo."

Klíč překvapivě ležel mimo závodní okruhy, pomohla změna příprav. "Rád si myslím, že mimo kokpit vždy tvrdě pracuji, ale možná jsem pracoval ještě tvrději. To byla skutečná motivace, která mě popohnala, to s Red Bullem je jen bonus!"

Další článek: Force India: Na přehazování pneumatik jsme přišli my, ostatní to zkazili

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.