Moss se omluvil Wolffové za svůj komentář o ženách

Sir Stirling Moss zavolal přímo Susie Wolffové, aby vzal zpět své vyjádření o nedostatečných mentálních schopnostech žen závodit ve formuli 1 o vítězství.
Moss se omluvil Wolffové za svůj komentář o ženách

Moss pobouřil Wolffovou, když v dubnu prohlásil v rozhovoru pro BBC: "Máme tu několik velmi silných a robustních dam, ale když je v sázce váš život, tak je ten tlak v boji rozhodující, když se snažíte vyhrát."

"Pro ženu by podle mě bylo těžké tento mentální stres zvládnout. Prostě si nemyslím, že mají dovednosti potřebné pro vítězství v závodě formule 1."

Testovací jezdkyně Williamsu tehdy označila Mossovo vyjádření za trapné a samozřejmě s ním nesouhlasila. Před závodem v Barceloně jí ale zazvonil telefon. "Malé překvapení, zavolal mi Stirling Moss, musím za to k němu mít respekt," řekla.

"Sir Stirling se omluvil za svůj komentář a popřál mi, ať se mi daří. Já jsem mu řekla, že mu nic nevyčítám, že má právo mít svůj vlastní názor."

Wolffová usiluje o vstup do formule 1, jejím příštím krokem na této cestě má být účast v letošním testu mladých talentů.

Další článek: Vettel k Mercedesu určitě nepřijde, říká Hamilton