Mosley: Týmy jen pózují a předvádějí se, ale ve formuli 1 zůstanou

Prezident FIA nevěří v založení konkurenční série.
Ačkoli by se podle prohlášení FIA o právních krocích proti FOTA mohlo zdát, že Max Mosley bere hrozbu konkurenčního šampionátu vážně, není tomu tak. Podle prezidenta FIA týmy FOTA jen pózují a předvádějí se, ale nakonec v březnu příštího roku budou stát na startovním roštu formule 1 v Melbourne, i když možná ne úplně všechny.

"Neberu to tak vážně, jako někteří lidé, protože vím, že je to jen pózování a předvádění se," řekl Mosley pro BBC o hrozbě konkurenční série. "Všechno to skončí někdy mezi začátkem roku 2010 a březnem 2010, kdy bude první závod. Všechno to skončí a lidé budou dělat to, co je v jejich nejlepším zájmu."

Prezident FIA dokonce uvedl, že si je zcela jistý, že druhý šampionát nebude. "Je v zájmu všech týmů být ve formuli 1 a není tu nic klíčového nebo důležitého, co by jim bránilo v účasti. Celé je to o osobnostech a moci, kdo dokáže komu co vzít, což je jednoduché, když o nic nejde. Ale až tu bude první závod a budou si to muset rozmyslet, nastoupí," dodal.

Týmy si podle Mosleyho můžou dovolit říkat co chtějí, protože první závod roku 2010 je daleko. "Máme před sebou devět měsíců. Všichni můžou pózovat a předvádět se, ale všichni víme, že až budeme v Melbourne 2010, bude tu šampionát F1 a všichni kdo budou moci, se ho zúčastní."

Prezident FIA se domnívá, že si týmy nemůžou dovolit nezávodit ve formuli 1. Zároveň ovšem dodal, že možná odejdou dvě až tři automobilky, protože nebudou chtít už utrácet více peněz. Velké a tradiční týmy, jako je Ferrari, však ve formuli 1 prý určitě zůstanou.
Další článek: McLaren pojal páteční tréninky jako testy

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.