Mosley se do čela FIA vrátit nechce, podporuje Todta

Bývalý prezident FIA Max Mosley potvrdil, že se spekulace o jeho návratu do vedení FIA nezakládají na pravdě. Jeana Todta prosadil jako svého nástupníka a stojí za ním.
Mosley se do čela FIA vrátit nechce, podporuje Todta

I když mezi Todtem a Mosleym nevznikla válka, Bernie Ecclestone pro BBC Radio 5 Live uvedl, že by návrat Mosleyho do FIA uvítal. "Myslím, že můj čas ve formuli 1 skončil a dělám už něco jiného," reagoval Mosley. "Samozřejmě ji sleduji se zájmem, ale není dobré dělat kroky zpět."

Mosley připomněl, že do čela federace prosadil Todta on sám, protože věřil, že je pro tuto práci tím vhodným člověkem. A na tom se nic nezměnilo. "Chci, aby uspěl, protože jsem zodpovědný za to, že tam teď je," řekl. "Takže poslední, co bych chtěl, je zasahovat do jeho práce. Musí dostat šanci dělat tu práci podle sebe, což bude jinak, než jsem to vedl já, a v mnoha ohledech bude asi lepší."

Spekulace, podle nichž měl Mosley usilovat na nadcházející valné hromadě FIA o sesazení Todta, jsou podle bývalého prezidenta zcela nepravdivé. Jednak se vrátit do čela federace nechce, protože skončit chtěl už v roce 2004, navíc Todt má jeho dlouhodobou důvěru.

"Plán byl takový, že to po mně převezme v roce 2005, ale nakonec nemohl, protože dostal práci ve vedení Ferrari. Takže jsem zůstal déle, než jsem chtěl, a byl jsem připraven na odchod," dodal Mosley.

Ecclestone přesto věří, že by Mosley byl v čele FIA znovu užitečný, Todt by podle něj mohl řídit pouze sport a Mosley celou federaci, po vzoru dřívějšího rozdělení FISA - FIA.

Další článek: Button nezkoušel v Koreji riskovat, jen mu rychle odcházely pneumatiky

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10