Mosley: Prezident Ferrari problémy spíše vytváří, než aby je řešil

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo formuli 1 zrovna nepomáhá. Myslí si to bývalý šéf Mezinárodní automobilové federace Max Mosley.
Mosley: Prezident Ferrari problémy spíše vytváří, než aby je řešil

Mosleymu jsou trnem v oku Montezemolova dlouhodobá přání, aby silným týmům bylo umožněno nasadit třetí auta. Podle Mosleyho je hlavním nedostatkem prezidenta Ferrari skutečnost, že nikdy nemusel zakládat tým takzvaně na zelené louce.

Formule 1 se v posledních letech potýká s úpadkem automobilek. Max Mosley, když byl ještě šéfem FIA, prosazoval rozpočtové stropy a šance pro nezávislé týmy. Ty nové, jako například Hispania nebo Virgin, jsou ale podle Montezemola spíše pro ostudu. Jenomže jeho nápad se Mosleymu dlouhodobě nelíbí.

„Tři auta na tým je nesmysl,“ cituje Mosleyho list Auto Motor und Sport. „Akorát to přinese velkým týmům větší moc. Bez nových týmů formule 1 umře.

Problém Luca di Montezemoly je v tom, že nikdy nemusel stavět tým na zelené louce. Nemá nejmenší představu o tom, jak těžké je závodit se zbrusu novým týmem. Formule 1 má svých problémů dost a Luca problémy spíše vytváří, než aby je řešil.“

Diskuze (68) Další článek: Bývalí jezdci F1 Brundle a Coulthard se stanou plnohodnotnými televizními komentátory
20:00 | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.