Mosley potvrdil, že znovu kandidovat nebude a podpořil Todta

Bývalý šéf Ferrari by byl ideálním nástupcem ve funkci prezidenta FIA.
Prezident Mezinárodní automobilové federace Max Mosley potvrdil, že se letos v říjnu nebude ucházet o další funkční období. V dopise členským klubům FIA zároveň doporučil jako svého nástupce bývalého šéfa Ferrari Jeana Todta.

"Z mého pohledu by bylo velmi obtížné změnit názor a znovu kandidovat," uvedl Mosley. "Před několika měsíci jsem začal s reorganizací svého rodinného života, dopady se projeví v říjnu. Takže jsem informoval zaměstnance FIA na seniorských pozicích, že kandidovat nebudu."

Mosley se chce více věnovat své rodině mimo jiné i z toho důvodu, že nedávno ztratila syna Alexandera. Příští rok Mosley oslaví 70. narozeniny a chce pracovat méně. Navíc se podle něj podařilo dosáhnout pokroku na poli motorsportu, který bude znamenat podpis nové Concordské dohody a změny k lepšímu v rally a soutěžích sportovních vozů.

"I když jsem velmi vděčný za všechny dopisy, e-maily a vzkazy, které jsem dostal, rozhodl jsem se kvůli těmto změnám znovu potvrdit své rozhodnutí. V říjnu nebudu kandidovat."

V současné době je jediným oficiálním kandidátem na funkci prezidenta Ari Vatanen, o němž se dozvíte více podrobností v posledním čísle F1Magu. Ovšem s vedením federace bývá dlouhodobě spojován také Jean Todt. Ten svojí kandidaturu zatím nepotvrdil, ale Max Mosley mu vyjádřil svojí podporu a doporučil ho jako svého nástupce.

"Věřím, že tou správnou osobou pro vedení tohoto týmu je Jean Todt. Jean jako manažer v motorsportu vyčnívá ze své generace a zřejmě i ze všech generací. Pokud bude souhlasit s kandidaturou, myslím, že by byl ideálním člověkem pro pokračování, ale také pro další rozšíření práce z posledních 16 let. Dá se na něj spolehnout ve všech oblastech, v kterých je FIA aktivní. Velmi doufám, že ho podpoříte," dodal Mosley.
Další článek: Pokud Ecclestone nesleví, Nürburgring Hockenheim nezastoupí

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00