Mosley: McLaren se změnil, bylo lepší celou záležitost uzavřít

Ecclestone považuje trest za mírný.
Roční podmínka pro McLaren za lhaní stewardům je obecně považována spíše za mírný trest, i vzhledem k tomu, jak to v minulosti mezi FIA a britským týmem jiskřilo. Max Mosley byl však příjemně překvapen vystupováním Martina Whitmarshe a tvrdí, že se McLaren změnil, proto nebylo nutné sáhnout k tvrdšímu trestu.

"Myslíme si, že je to spravedlivé. Prokázali, že došlo k úplné změně kultury a za těchto okolností je lepší to celé uzavřít. Pokud se nic podobného nebude opakovat, je to konec této záležitosti," řekl Mosley pro BBC.

Prezident FIA se však nedomnívá, že by byl trest nějak zvlášť mírný. "To si nemyslím. Nakonec ta rozhodnutí (během GP Austrálie) učinili lidé, kteří už nejsou součástí týmu. V takovém případě by nebylo férové v této záležitosti zacházet dále," řekl.

McLaren ve své reakci na rozhodnutí Světové rady vyjádřil vůli pokračovat v budování lepších vztahů s Mezinárodní automobilovou federací a Mosley na tato slova slyší.

"Martin Whitmarsh udělal velmi dobrý dojem. Je upřímný a chce s námi spolupracovat. Všichni se snažíme o to samé, což je, aby byl šampionát úspěšný. Martin to chápe a my jsme se podle toho zachovali," dodal Mosley.

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone byl s rozhodnutím Světové rady také spokojen, ale myslí si, že trest pro McLaren je mírný. "Asi ano. Bylo to férové, čestné a jednoznačné. Myslím, že s tím byl Martin spokojený. Ví, že udělali něco špatně, takže dostali políček," řekl Ecclestone.
Další článek: Týmy řeší, jak dál naložit s KERS

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00