Mosley kritizuje Mercedes za PR politiku

Mercedes si v pátek pozval oba jezdce na kobereček a probral s nimi situaci z GP Belgie. Následně vydal tým i oba jezdci prohlášení.
Mosley kritizuje Mercedes za PR politiku

Mercedes také informoval, že Rosberga potrestal. Jak přesně, to už nesdělil, ale podle médií se jedná o velmi tučnou šestimístnou pokutu, kterou bude muset Rosberg poslat na charitativní účely.

Bývalý prezident FIA Max Mosley si myslí, že Mercedes tuto část problému nezvládl. „Myslím, že se Mercedes věnoval incidentu správným způsobem. Pokud se ale rozhodli potrestat Rosberga, neměli to oznamovat. Je to jako kdyby ho veřejně obviňovali, a to opravdu není v pořádku,“ říká Mosley pro Daily Mail.

Mosley se vyjádřil také k samotnému incidentu na trati. „Jak to vidím já – a jsem momentálně vnějším pozorovatelem – je zde velmi zkušený ředitel závodu (Charlie Whiting), který se společně se sportovními komisaři rozhodl nejednat, protože to byl závodní incident. S tím mohu souhlasit. Byla to malá nehoda s vážnými následky. Co řekli jezdci potom, to není jasné. FIA to ale na základě (jejich prohlášení) řešit nemohla.“  

Mercedes nechá jezdce závod i nadále, Rosberg dostal přes prsty

Mercedes nechá jezdce závod i nadále, Rosberg dostal přes prsty

Prohlášení jezdců Mercedesu

Prohlášení jezdců Mercedesu

Mercedes se zeptal fanoušků, zda má uplatnit týmovou režii

Mercedes se zeptal fanoušků, zda má uplatnit týmovou režii

Diskuze (3) Další článek: Pokud získá superlicenci, nastoupí možná za Caterham v Monze Merhi
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00