Mosley: K Bahrajnu musí dát souhlas týmy, což se nestane

Bývalý prezident FIA Max Mosley si nedokáže představit, že by se letošní Grand Prix Bahrajnu uskutečnila. Na její návrat do kalendáře je totiž zapotřebí jednomyslný souhlas všech týmů.
Mosley: K Bahrajnu musí dát souhlas týmy, což se nestane

"Nevidím nejmenší šanci na uskutečnění této Grand Prix. Zdá se, že všichni zapomněli na jednu věc, a to je, že se změnami v kalendáři musí souhlasit týmy," připomněl Mosley v rozhovoru pro BBC. "Nemůžete jen tak přesunout indickou Grand Prix, aniž byste se zeptali zapsaných soutěžících. Potřebujete písemný souhlas všech týmů, a ten podle mě nepřijde."

Mosley vysvětlil, že se současná situace řídí podle článku 66 Mezinárodního sportovního kodexu, který říká, že od chvíle, kdy je otevřen zápis do šampionátu (už před sezónou), není možné měnit aktuální pravidla bez písemného souhlasu již zapsaných soutěžících. Výjimkou jsou bezpečnostní důvody a případná vyšší moc.

Bývalý prezident FIA také potvrdil informace, podle kterých byla zpráva vyslance federace v Bahrajnu Carlose Gracii zřejmě zkreslená, psali jsme zde.

"Problém je ten, že někoho poslali, aby se do Bahrajnu podíval, ale ten pán, kterého poslali, velmi příjemného člověka jménem Gracia, nemluví anglicky, a podle toho, co vím, tak ani arabsky," komentoval. "Provedli ho představitelé vlády, kteří nevěděli, co se ve skutečnosti děje. Ale on hlavně nepožádal ani o setkání s lidmi, které by chtěl vidět zastánce lidských práv." Podle Mosleyho se Gracia nesetkal se skutečnou opozicí, ale jen se skupinami blízkými vládě.

Další článek: Jedenadvacet závodů nebude, potvrdil Todt. Jeden z kalendáře vypadne

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton