Mosley: Ferrari právo veta již nemá

Rozhodne až soud.
Ferrari se u francouzské justice snaží zabránit zavedení rozpočtového stropu prostřednictvím soudního nařízení, kterého se domáhá na základě svého práva vetovat pravidla. Podle prezidenta FIA Maxe Mosleyho ale italský tým takové právo již nemá.

"Za prvé, takové právo už nemají a pokud chtěli uplatnit veto, účastnili se jednání (FIA) 17. března a měli ho uplatnit tam, pokud nesouhlasili. Místo toho tam jen seděli. V každém případě tvrdíme, že od této dohody (garantující právo veta) odstoupili již před časem," řekl Mosley.

Šéf italské stáje Stefano Domenicali odmítl sdělit detaily o právu veta, kterým by měli v Maranellu disponovat, ale podle všeho existuje již od roku 1998.

Předmětem sporu mezi federací a Ferrari nyní je, zda právo veta stále platí, nebo jestli už zaniklo. První slyšení u soudu by mělo proběhnout v úterý. Italové navíc mají ve svém tažení proti FIA podporu ostatních týmů.

"Chápu, že Ferrari podniklo určité kroky a z pohledu Toyoty chápeme jejich pozici a podporujeme je," řekl prezident týmu Toyota a viceprezident FOTA John Howett.
Další článek: Ferrari chce být ve formuli 1, ale bez dvojích pravidel