Mosley: Chci skončit. Ale pokud vypukne další konflikt, zůstanu

„Udělali chybu, když tančili na mém hrobě.“
Klepněte pro větší obrázekMax Mosley naznačil, že jeho slib nekandidovat popáté na prezidenta FIA, nemusí platit navždycky. V rozhovoru pro Mail on Sunday dal najevo, že pokud ho budou šéfové týmů dráždit, může jít do voleb znovu.

„Vážně chci skončit, ale pokud se objeví velký konflikt s automobilovým průmyslem, třeba s FOTA, pak neodejdu. Udělám cokoliv, co budu muset. Nemám v povaze odcházet z boje,“ řekl Mosley.

Podporu prý cítí ze všech koutů světa. „Lidé z celého světa na mě tlačí, abych kandidoval znovu,“ poznamenal Mosley. Ale jedním dechem dodal: „Opravdu už nechci. Myslím, že už jsem trochu moc starý. Když jsem začínal, mohl jsem být otcem nejmladších jezdců formule 1. Teď bych mohl být dědečkem některých z nich. I když se necítím starý, jim tak musím připadat.“

Mosley se v uplynulém týdnu pustil do přestřelky s představiteli Asociace týmů F1 (FOTA). Nelíbilo se mu, když veřejně tvrdili, že se prezident FIA rozhodl okamžitě stáhnout do ústraní a vládu nad FIA přenechat do října předsedovi senátu Michelu Boerimu. To Mosley popírá. „Pracuji ze své kanceláře v Monaku. Vyřizuji záležitosti FIA jako obvykle,“ tvrdí.

Odchod Mosleyho z čela FIA na konci jeho funkčního období letos na podzim byla jedna z podmínek, za kterých bylo osm rebelujících týmů FOTA ochotno zůstat ve formuli 1 a nepořádat novou sérii. Stáje se ovšem na Mosleyho vkus z dohody radovaly až příliš hlasitě.

„Udělali chybu, když tančili na mém hrobě ještě před tím, než mě pohřbili. Není od týmů rozumné najmout si PR agenturu, aby prohlašovala, že jsem mrtvý, když tu ještě stojím plný života,“podotkl Mosley.
Další článek: Jakému právu veta přesně se Ferrari vlastně těší?