Morrisův odchod zvládneme bez problémů, věří Sauber

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová vyjádřila přesvědčení, že odchod jejího šéfdesignéra Matta Morrise do McLarenu nebude mít zásadní dopady.
Morrisův odchod zvládneme bez problémů, věří Sauber

Morris se rozhodl odejít z Hinwilu poměrně náhle. "Je to prostě součást přirozených pohybů v paddocku," uvedla Kaltenbornová pro Autosport. "Lidé se rozhodnou změnit tým a my máme náhradu, u které věřím, že je tou správnou osobou pro tuto práci a výzvy."

"V našem byznysu se vám nikdy nedostává moc varování, ale to k tomu patří. Musíte umět reagovat velmi rychle a my jsme to vyřešili."

Řešením Sauberu je Eric Gandelin, který byl s okamžitou platností nominován na Morrisovo místo.

"Delší dobu vedl oddělení návrhu a byl v úzkém spojení s oddělením designu," vysvětlovala Kaltenbornová. "Načasování tohoto kroku není pro Erica špatné, protože dělal návrh a teď může rovnou pokračovat v designu."

Šéfka Sauberu očekává, že Morrisovi umožní začít pracovat pro McLaren už letos, ale dohoda zatím nebyla uzavřena.

Další článek: FIA vyhověla týmům, v testu mladíků můžou jezdit závodní jezdci

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.