Morris: Hülkenberg je nejen rychlý, ale i chytrý jezdec

Hlavní konstruktér Sauberu Matt Morris upozorňuje, že Nico Hülkenberg je pro tým nesmírně cenný. Pochvaluje si i práci nováčka Estebana Gutiérreze.
Morris: Hülkenberg je nejen rychlý, ale i chytrý jezdec

Hlavní konstruktér Sauberu Matt Morris si pochvaluje přínos nového jezdce týmu Nika Hülkenberga. Němec přišel do týmu z Force Indie, při testech v Jerezu byl s novým monopostem C32 velmi spokojen a k letošní sezoně vzhlíží pozitivně.

Tým si velmi pochvaluje Němcovu rychlost i přístup k práci. "S Nikem jsem pracoval krátce u Williamsu. Je to nejen rychlý, ale také chytrý jezdec," řekl Morris pro Autosport. "Souvisí to s jeho přístupem a schopností rozumět práci inženýrů. Je pro tým nesmírně cenný."

Němec zpočátku hledal ideální polohu ve voze, protože je o více než deset centimetrů vyšší než oba předchozí jezdci Sauberu Sergio Pérez a Kamuj Kobajaši. Hülkenbergův příchod do týmu byl totiž doladěn až v době, kdy už byl nový monokok navržen. "Už se mu ve voze sedí dobře, ale museli jsme pro něj vyvinout speciální boty, abychom optimalizovali rozprostření nohou. Teď je ale v podstatě spokojen," uvedl Morris.

Konstruktér byl spoojen i s výkony nováčka Estebana Gutiérreze. "Esteban je opravdu rychlý. Potřebuje se hodně naučit, ale učení je velmi otevřený, pokládá hodně otázek a chce se zapojovat do práce. Vždycky, když vůz řídí, dostává z něj víc a víc," pochvaloval si Morris.

Stáj z Hinwillu si od letošní sezony hodně slibuje. Ráda by loňské šesté místo v Poháru konstruktérů ještě vylepšila.

Diskuze (44) Další článek: Technika: Ferrari 158 - vůz, se kterým uspěl motocyklový mistr