Monza ještě nemá nic jisté, přesune se GP Itálie jinam?

Před pár týdny to vypadalo, že podpis prodloužení smlouvy s Monzou je už pouhou formalitou. Nyní se ale objevují problémy.
Monza ještě nemá nic jisté, přesune se GP Itálie jinam?

Šéf Autoklubu Itálie Angelo Sticchi Damiani a jeho kolega z Milánského autoklubu Ivan Capelli byli ještě nedávno velmi optimističtí. Podle Motorsport.com se ale nad dohodou s Ecclestonem stahují mračna.

Monza je velmi blízko podpisu nové smlouvy na pořádání velké ceny

Monza je velmi blízko podpisu nové smlouvy na pořádání velké ceny

Kamenem úrazu není příspěvek, který by měl okruh platit za pořádání GP Itálie ale trochu jiné věci. Ecclestone není přesvědčen o tom, že místní dodrží sliby a budou po podpisu investovat do modernizace okruhu. Také finanční stav společnosti SIAS S.p.A., která Monzu provozuje, není prý ideální.

Italský autoklub velmi složitě vyjednal legislativní změny, které mu umožňují použít na pořádání závodu větší množství prostředků. Organizace má totiž příjmy například z registrace vozidel.

Damiani by se GP Itálie tak snadno nevzdal. Pokud by selhalo jednání s Monzou, otevřela by se šance pro Imolu nebo Mugello.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci jsou přeplaceni, říká Helmut Marko

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10