Monza ještě nemá nic jisté, přesune se GP Itálie jinam?

Před pár týdny to vypadalo, že podpis prodloužení smlouvy s Monzou je už pouhou formalitou. Nyní se ale objevují problémy.
Monza ještě nemá nic jisté, přesune se GP Itálie jinam?

Šéf Autoklubu Itálie Angelo Sticchi Damiani a jeho kolega z Milánského autoklubu Ivan Capelli byli ještě nedávno velmi optimističtí. Podle Motorsport.com se ale nad dohodou s Ecclestonem stahují mračna.

Monza je velmi blízko podpisu nové smlouvy na pořádání velké ceny

Monza je velmi blízko podpisu nové smlouvy na pořádání velké ceny

Kamenem úrazu není příspěvek, který by měl okruh platit za pořádání GP Itálie ale trochu jiné věci. Ecclestone není přesvědčen o tom, že místní dodrží sliby a budou po podpisu investovat do modernizace okruhu. Také finanční stav společnosti SIAS S.p.A., která Monzu provozuje, není prý ideální.

Italský autoklub velmi složitě vyjednal legislativní změny, které mu umožňují použít na pořádání závodu větší množství prostředků. Organizace má totiž příjmy například z registrace vozidel.

Damiani by se GP Itálie tak snadno nevzdal. Pokud by selhalo jednání s Monzou, otevřela by se šance pro Imolu nebo Mugello.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci jsou přeplaceni, říká Helmut Marko

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00