Monza je velmi blízko podpisu nové smlouvy na pořádání velké ceny

Podle prezidenta Italského autoklubu se schyluje k uzavření nové smlouvy, která Monze zajistí Velkou cenu Itálie na dalších sedm let.
Monza je velmi blízko podpisu nové smlouvy na pořádání velké ceny

Pozice Monzy v kalendáři byla v poslední době velmi nejistá, nedávné změny v italské legislativě však dovolují Italskému autoklubu (ACI) převzít odpovědnost za financování celého podniku. Kromě toho mu bude pomáhat také Autoklub Milána.

Tato změna přitom znamenala v celé záležitosti výrazný posun. Prezident Italského autoklubu Angelo Damiani pak pro Gazzetta dello Sport potvrdil, že Monza je velmi blízko k podepsání nové smlouvy s Berniem Ecclestonem.

Itálie změnila zákon, závod v Monze může být zachráněn  

Itálie změnila zákon, závod v Monze může být zachráněn  

„Autodromo di Monza prožívá těžké časy, to nejhorší je ale za námi a nyní jsme velmi blízko podpisu s Ecclestonem, díky kterému bude formule 1 v Brianze dalších sedm let,“ řekl Damiani.

„Vyhrajeme tuto bitvu, kvůli které toho muselo ACI hodně obětovat.“

Velká cena Itálie se v Monze v rámci mistrovství světa formule 1 jezdí pravidelně od roku 1950 (mimo ročníku 1980). Současná smlouva je platná do konce roku 2016.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zemřela Maria Teresa de Filippis

18:13 | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
11:34 | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
21. ledna | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.