Monza bude Mercedesu vyhovovat, myslí si Verstappen

Max Verstappen vyhrál poslední dva závody. V Monze ale bude mít podle něj výhodu Mercedes. Podle Christiana Hornera nebude jeho týmu vyhovovat ani ruské Soči.
Foto: Getty Images / Boris Streubel
Monza bude Mercedesu vyhovovat, myslí si Verstappen | Foto: Getty Images / Boris Streubel

„Očekávám, že Monza bude Mercedesu vyhovovat, protože v posledních letech to nebyla naše nejlepší trať, ale letos jsme konkurenceschopnější, takže člověk nikdy neví,“ řekl Verstappen.

„Pokud budeme pokračovat v tom, co jsme dělali doposud, dobře spolupracovat jako tým a vyladíme každý detail, pak můžeme být konkurenceschopní, ale Mercedes by mohl mít před námi výhodu maximální rychlosti.“

Podle Hamiltona jezdí Verstappen v raketě. Horner mluví o desetině

Podle Hamiltona jezdí Verstappen v raketě. Horner mluví o desetině

Je to o detailech

Podle Verstappena jsou na tom oba týmy v průběhu sezóny podobně. „Lewis na nás po celý závod vyvíjel tlak, což znamenalo, že jsme si nemohli dovolit udělat žádnou chybu na trati, v boxové uličce nebo na boxové zdi, a to jsme neudělali. Myslím, že právě v nejmenších detailech můžete udělat rozdíl. Když nastoupíte do závodního víkendu, musíte jako tým tvrdě pracovat na nastavení a dolaďovat drobné detaily, právě tam lze dosáhnout zisku.“

Motor Mercedesu v hledáčku soupeřů. Využívá triky s mezichladičem?

Motor Mercedesu v hledáčku soupeřů. Využívá triky s mezichladičem?

Podle Christiana Hornera nebude Red Bullu vyhovovat ani následující okruh, kterým bude ruské Soči.

„Jejich balíček vozu a motoru byl na těchto dvou místech historicky vždy velmi silný a pro nás to byla slabší místa,“ uvedl Horner.

„Očekávám, že v následujících dvou závodech budou mít výhodu, ale pak už by to mělo být vyrovnané, nebo v to doufám. Následující dva víkendy pro nás budou o tom, abychom se pokusili co nejvíce omezit škody a vytěžit z auta co nejvíce.“

Další článek: Alexander Albon se vrací do formule 1. Bude jezdit za Williams

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.