Monza a Singapur budou podle Alonsa pro Ferrari klíčové

Fernando Alonso stále věří, že může získat letošní titul. Ale už nemá prostor pro nevydařené závody, v příštích dvou Grand Prix potřebuje velký přísun bodů, aby se udržel v boji o o vítězství v šampionátu.

"Čím méně závodů zbývá do konce šampionátu, tím více problémů samozřejmě máte, pokud vás potká špatný víkend," uznal Alonso. "Tento víkend možná není naší poslední šancí, ale abychom dohnali bodovou ztrátu, tady nebo v Singapuru to bude jedna z posledních šancí."

Španěl odhadl, že musí dokončit všechny závody na stupních vítězů a některé Grand Prix vyhrát, aby mohl bojovat o titul až do posledního závodu.

"Co se týče naší šance, jsme víceméně v klidu, ale víme, že Monza a Singapur jsou důležité závody. Další nedokončený závod nebo problém by pravděpodobně znamenal poslední šanci nebo rozloučení s šampionátem," řekl.

I když se v posledním závodě ve Spa Ferrari nedařilo, je Alonso přesvědčený, že v Monze bude moci bojovat o nejvyšší příčky. Maranellští podle něj zjistili, co jim v Belgii působilo problémy, a v Itálii už by se neměly opakovat.

"Situace se může velmi rychle měnit každým závodem, letos se to díky novému bodovacímu systému může rychle otočit. Naším cílem je odjet šest závodů na vrcholové úrovni, odvést maximum, pak uvidíme," dodal.

Další článek: Vettel: Je příliš brzy na určení týmové jedničky u Red Bullu

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.