Montreal je poslední trať, na které Red Bull ještě nevyhrál

Úřadující mistři světa jedou do Kanady se zvlášť velkým odhodláním zvítězit, protože okruh Gillesa Villeneuva jim doposud jako jediný odolal.
Montreal je poslední trať, na které Red Bull ještě nevyhrál

Na všech tratích kalendáře, na kterých se už jel závod formule 1, Red Bull dokázal zvítězit, s výjimkou Kanady. "Milujeme Montreal. I když okruh není nejvíc vzrušující ze všech, produkuje vzrušující závody," řekl šéf rakouské stáje Christian Horner pro La Presse.

"Mimochodem je to jediný závod, který Red Bull ještě nevyhrál, i když jsme loni byli blízko. Letos chceme v Montrealu vyhrát. Loni nám v Kanadě uteklo vítězství o kolo po čtyřech nebo pěti hodinách závodu, takže by bylo skvělé to letos napravit."

Před rokem držel vedení na konci závodu Sebastian Vettel, ale dopustil se menší chyby a nechal se na poslední chvíli předjet Jensonem Buttonem. I když by Red Bull loňské zaváhání rád odčinil, Horner si netroufá předpovídat, jak na tom jeho tým v Kanadě bude.

"V Montrealu je klíčový výkon motoru," vysvětloval. "Je to úplně jiný okruh než Monako a vždy jsou tam vzrušující závody. Budeme tam útočit. Kdo ví, jestli budeme konkurenceschopní."

Další článek: Pořadatelé závodů založili vlastní asociaci, chtějí být více slyšet

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10