Montreal chce pořádat velkou cenu po dalších deset let

Současná smlouva Kanadě vyprší příští rok. Cílem vyjednávání příštích týdnů je, aby se formule 1 na Řeku svatého Vavřince vracela minimálně do roku 2025.
Montreal chce pořádat velkou cenu po dalších deset let

Taková dlouhodobá smlouva by pořadatelům závodu uvolnila ruce v plánování na vylepšování zázemí okruhu. Svůj vliv má podle všeho i plánovaný vstup formule 1 na burzu. 

"V současnosti diskutujeme o prodloužení smlouvy na roku 2014 až 2025, čili na deset dalších let. Byla by to nejdelší smlouva, kterou jsme kdy uzavřeli - naše maximum bylo doposud pět let s opcí. 

Nicméně prakticky všechny nové smlouvy jsou uzavírány na deset let. Umožňuje nám to uvažovat v dlouhodobém horizontu, o úpravách okruhu, investicích a tak dále. 

Existuje několik důvodů, proč nyní převažují dlouhodobé smlouvy. Řekl bych, že jedním z nich je, že si chtějí pojistit dobré velké ceny. Montreal k takovým nepochybně patří. Přesvědčit jsme se o tom mohli ostatně týden zpátky, svědčily o tom plné tribuny i hlasy jezdců.

F1 má projekt o vstupu na akciový trh. V takové situaci mají desetileté kontrakty svou cenu," řekl promotér Velké ceny Kanady Francois Dumontier.

Další článek: Na rychlejších tratích to Ferrari půjde lépe, míní Massa

28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz