Montoya se zúčastní Le Mans 2018, chce útočit na „trojkorunu“

Kolumbijec Juan Pablo Montoya se v červnu poprvé v kariéře zúčastní slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Dvaačtyřicetiletý Kolumbijec chce stejně jako Fernando Alonso zaútočit na zisk tak zvané trojkoruny motorsportu, tedy vítězství v GP Monaka, v Indy 500 a právě na trati La Sarthe v západní Francii.
Montoya se zúčastní Le Mans 2018, chce útočit na „trojkorunu“

Montoya je ze současných pilotů nejblíže k zisku trojkoruny, na svém kontě již totiž má vítězství v ulicích Monaka i ve „staré cihelně“ a schází mu jen triumf v Le Mans. Všechny tři tyto legendární závody v historii dokázal vyhrát pouze Graham Hill.

Kolumbijec, který v této sezóně závodí pro tým Penske s prototypem Acura DPi v zámořském šampionátu sportovních vozů IMSA WSC, bude v Le Mans debutovat ve třídě LMP 2. Při své první účasti v nejslavnější čtyřiadvacetihodinovce tedy bude hlavně nabírat zkušenosti a o celkové vítězství se slabším prototypem velmi pravděpodobně usilovat nebude.

Vítěz sedmi velkých cen formule 1 doplní v červnu posádku Ligieru JS P217 Gibson týmu United Autosports, jeho parťáky budou stálí jezdci stáje Zaka Browna Will Owen a Hugo de Sadeleer.

Jak již bylo zmíněno výše, Montoya závodí pro tým Penske ve třídě DPi šampionátu IMSA WSC a již delší dobu se spekuluje o tom, že by se v budoucna mohla zavést společná pravidla pro kategorie DPi a LMP 1, čímž by byl umožněn start „zámořských“ prototypů v Le Mans, potažmo ve WEC. Díky tomu by mohl Montoya a další piloti z IMSA bojovat o celkový triumf v Le Mans.

„Vždy jsem tento závod sledoval v televizi a nyní se ho konečně zúčastním. Doufejme, že budeme moci bojovat o vítězství v LMP 2,“ řekl Juan Pablo Montoya pro f1i.com.

„Jsem nadšený z příležitosti startovat v Le Mans. Těším se, až se připojím k United Autosports, loni byli v Le Mans velmi silní.“

Foto: IndyCar

Diskuze (9) Další článek: Musí ospravedlnit svou neschopnost. Ať si stěžují! Haas reaguje na kritiky
22. února | Novinář Chris Medland píše, že v garáži McLarenu dnes vypukl požár. Tři členové týmu bylo ošetření v lékařském centru. Tým měl dnes filmovací den.
22. února | Tatiana Calderón bude závodit ve F2 za tým Arden.
22. února | Niki Lauda dnes slaví sedmdesátiny.
22. února | Williams, McLaren a Racing Point budou mít v Barceloně filmovací den.