Montoya: Norris už ví, že na to má

Bývalý úspěšný závodník F1, šampion CART a vítěz závodu 500 mil Indianapolis má za to, že sebevědomí Landa Norrise jenom poroste.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Montoya: Norris už ví, že na to má | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Pro Landa Norrise a tým McLaren to v Soči byla do jisté míry malá sportovní tragédie. Už už to vypadalo, že si Norris dojede pro své první vítězství v královně motorsportu, když před koncem začalo pršet. Norris zůstal na slickách a v závěru ztratil vedení ve prospěch Lewise Hamiltona.

Norris po závodě přiznal, že ho ztráta vítězství zdrtila. Juan Pablo Montoya nicméně věří, že mladý Brit získá na sebevědomí. Teď už totiž ví, že má na vedení a vítězství v závodech.

„Je to šílené, vím, jak moc musí být zklamaný, ale když se na to podíváte ze širšího pohledu – dokázal vést závod. Jasně, nevyhrál, ale má na svém kontě stupně vítězů, vedl většinu poslední velké ceny a neudělal žádné chyby. Myslím, že 90 % startovního pole by byla na takový počin pyšná.

Dokázal, že na to má. To je to hlavní. Je to právě to pozitivum, které by si z toho měl odnést,“ prohlásil kolumbijský závodník.

Montoyovi Norrisova zkušenost připomněla GP Brazílie 2001. Tehdy jako nováček ve svém monopostu od Williamsu na všechny zapůsobil svým nebojácným soubojem s Michaelem Schumacherem. Vypadalo to na báječný výsledek, pak byl ale vyřazen o kolo zpět jedoucím Josem Verstappenem (který tehdy závodil v barvách Arrowsu).

„Je to trochu jako tenkrát v Brazílii, kdy mě přejel Jos. Všichni si mysleli, kdovíjak nejsem vytočený, ale vlastně jsem byl i tak spokojený. Předjel jsem Michaela a vedl závod. V hlavě jsem si říkal, že to dokážu. Pokud v sebe zvládnete takto věřit, je to pak mnohem snazší,“ řekl Montoya.

Rodák z Bogoty chválí také tým McLaren jako celek. Postupně se mu daří dostávat na místa, kde dlouhá léta nebyl. Pomáhá prý i dobrá chemie mezi Norrisem a Danielem Ricciardem.

Váš názor Další článek: Williamsu se začíná dařit. Podle Capita za to mohou změny uvnitř týmu
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00