Montoya, Buemi nebo Vergne. Bývalí piloti F1 míří do Le Mans

I letošní 88. ročník 24 hodin Le Mans přilákal řadu bývalých pilotů formule 1. Ve startovní listině jich je celkem šestnáct. Ke druhému startu se chystá Juan Pablo Montoya a o třetí vítězství v řadě budou bojovat Sébastien Buemi a Kazuki Nakadžima.
Montoya, Buemi nebo Vergne. Bývalí piloti F1 míří do Le Mans | Foto: Toyota Gazoo Racing

Bruno Senna (Rebellion R13 – Gibson #1; LMP 1)

Synovec legendárního Ayrtona strávil ve světě „královny motorsportu“ celkem tři sezony ve službách týmů Hispania (2010), Lotus (2011) a Williams (2012). V Le Mans Senna debutoval v roce 2009 s prototypem Oreca 01-AIM ve třídě LMP 1 a od té doby si připsal ještě šest dalších startů na La Sarthe. Sezona WEC 2019/2020 je již šestou, do které Bruno Senna zasahuje, u švýcarské stáje Rebellion Racing působí od roku 2017. V minulosti ve WEC Senna závodil pro Aston Martin Racing a RGR Sport by Morand.

V kokpitu prototypu Rebellion R13 – Gibson #1 se bude Brazilec v Le Mans střídat s Normanem Natem a Gustavem Menezesem, stejná trojice společně absolvuje celou sezonu WEC. Senna, Nato a Menezes zvítězili v Šanghaji a v Austinu a v celkovém pořadí mistrovství světa drží před posledními dvěma závody na La Sarthe a v Bahrajnu třetí místo za dvěma posádkami továrních Toyot.

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Toyota Gazoo Racing, IndyCar, Getty Images / Peter Fox, Paul Gilham, Clive Mason, Dean Mouhtaropoulos, Bryn Lennon, Clive Rose, Mark Thompson, Lars Baron, Dan Istitene, Charles Coates, Alexander Hassenstein

Další článek: Pohoda u McLarenu: Tým Sainze „neodstřihl“ a zřejmě to ani neudělá