Montezemolo: zůstávám u Ferrari

Pár desítek minut před začátkem kvalifikace vystoupil Luca di Montezemolo před novináře. Ti se ale oznámení rezignace nedočkali.
Montezemolo: zůstávám u Ferrari

Spekulace o konci Montezemola se mediálním prostorem nešířily poprvé, tentokrát ale byly poměrně silné. Montezemolo však nakonec svůj odchod z Ferrari neoznámil.

„Spekulace o mě? Viděl jsem velký rozruch v posledních dnech, myslím, že je to už přehnané,“ řekl Montezemolo. Ten se pochlubil hospodářskými výsledky Ferrari, kritizoval současnou F1, ale odmítl, že by měl odejít. Už od srpna se spekuluje, že se Montezemolo stane šéfem Alitalie.

Klepněte pro větší obrázek

„Jsem zde, abych pracoval – dnes, zítra, v příštích měsících. Chystáme velkou akci Ferrari v Los Angeles v říjnu, vozy pro autosalon v Paříži. Dal jsem v březnu slib akcionářům, že zůstanu další tři roky,“ pokračoval Montezemolo.

Prezident Ferrari se v garáži několikrát objal z Alonsem, což ještě více podpořilo spekulace o jeho odchodu. „Má smlouvu do roku 2016 a chce to, co chci i já – konkurenceschopný vůz,“ komentoval Montezemolo možný odchod Alonsa.

Zejména v loňském roce se psalo, že vztah Alonsa a Montezemola není dobrý. Alonso veřejně kritizoval formu Ferrari, když prohlásil, že by k narozeninám nejraději dostal vůz, jaký mají ostatní. Montezemolo ho za to veřejně pokáral. Podle Alonsa byl ale vztah mezi ním a prezidentem Ferrari vždy dobrý. 

„Jsem rád, že Luca zůstává,“ říká Fernando Alonso. „Měli jsme velmi pěkný vztah v posledních pěti letech, často jsem s nim mluvil. Ve čtvrtek mi řekl, že zvěsti (o jeho odchodu) nejsou pravdivé, jsem šťastný.“

Diskuze (11) Další článek: Fotogalerie: Sobota v Monze
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00