Montezemolo znovu poslal nemajetné týmy do GP2

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo nepřestává s kritikou nových stájí, které rozšířily startovní rošt. Formule 1 by se podle něj neměla zásadně měnit kvůli úspoře nákladů. Kdo si ji nemůže dovolit, může závodit jinde.

"Jsem nakloněn snižování nákladů, ale ne omezování technologií," řekl pro BBC. "Nechci všechny vyrovnat na stejnou úroveň. Pokud nemůžou utrácet, můžou dělat něco jiného, můžou závodit v GP2."

"Je to důležité z hlediska konkurence. Já nejsem sponzor, jsem konstruktér a ve formuli 1 jsem proto, abych vylepšoval své technologie. Snižování nákladů je klíčové, ale nesmí se při tom měnit charakteristiky tohoto sportu."

Ferrari se opírá do nových týmů už od doby, kdy FIA loni vyhlásila výběrové řízení na nové účastníky letošního šampionátu. Pohrdavě se Italové vyjádřili už k prvnímu seznamu uchazečů.

Další článek: Alonso vkládá své naděje do specifikace B vozu F10

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.