Montezemolo zachraňuje situaci: Alonso je nejlepší pilot na světě

Dieter Zetsche z Daimleru svým nevinným prohlášením rozpoutal menší aféru, která si už žije vlastním životem při Velké ceně Monaka.
Montezemolo zachraňuje situaci: Alonso je nejlepší pilot na světě

Dieter Zetsche označil Fernanda Alonsa za nejlepšího pilota na startovním roštu. Alonso za tato slova sice poděkoval, přidal k tomu ale poznámku, že ho překvapuje, když ho chválí lidé z venku a nikoliv z jeho okolí.

Není úplně jasné, koho tím Alonso myslel, ale prezident Ferrari dnes v Maranellu v rozhovoru s novinářem Peterem Robinsonem poněkud hasil situaci.

„Fernando je nejlepší jezdec na světe, který podává v závodech vždy 200% výkon. Ví, jak moc s ním počítám a to i mimo trať, pokud jde o jeho přínos a impuls, který dává týmu. Je neuvěřitelné, že stále existují někteří takzvaní odborníci, kteří to nechápou a neustále hledají polemické situace, které neexistují.”

Celý příběh

Alonsa podporují více "lidé zvenčí", než jeho nejbližší přátelé

Alonsa podporují více "lidé zvenčí", než jeho nejbližší přátelé

Dieter Zetsche z Daimleru: Alonso je nejlepší pilot na startovním roštu

Dieter Zetsche z Daimleru: Alonso je nejlepší pilot na startovním roštu

Další článek: Alonsa podporují více „lidé zvenčí“, než jeho nejbližší přátelé

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10