Montezemolo: Simulátory jsou jen srandičky a divákům nic nepřinášejí

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo kritizuje závislost formule 1 na simulátorech. Sám by testy přenesl na trať, kde by si na své přišli i diváci.
Montezemolo: Simulátory jsou jen srandičky a divákům nic nepřinášejí

Ještě donedávna bylo testování na trati během sezony ve formuli 1 striktně zakázáno. Týmy se tak musely spoléhat pouze na své simulátory a byly tak nuceny vynakládat na ně stále vyšší náklady. "Je to vtip," komentoval Montezemolo situaci ohledně simulátorů při setkání s medii ve Fioranu. "Byli jsme nuceni investovat velkou sumu peněz do těch příšerných umělých strojů místo toho, abychom testovali tady a v Mugellu.

Pokud někdo nemá peníze na to, aby testoval, je pak lepší závodit v GP2, v motokárách nebo jít hrát basketbal. Chci testovat hlavně proto, abych mohl dát novým jezdcům možnost řídit vůz a získat zkušenosti. Chci ale také dát veřejnosti víc příležitostí, protože mezi jednotlivými závody je ve formuli 1 ticho. Není tu nic, vůbec nic.

Testování je samozřejmě také dobrou příležitostí pro sponzory, jak zapůsobit na veřejnost. Testy jsou navíc méně finančně náročné než stavění a každoměsíční vyvíjení toho příšerného simulátoru. Je to něco, co musíme do budoucna ještě prodiskutovat."

Další článek: Ricciardo překvapí, věří Red Bull