Montezemolo: Simulátory jsou jen srandičky a divákům nic nepřinášejí

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo kritizuje závislost formule 1 na simulátorech. Sám by testy přenesl na trať, kde by si na své přišli i diváci.
Montezemolo: Simulátory jsou jen srandičky a divákům nic nepřinášejí

Ještě donedávna bylo testování na trati během sezony ve formuli 1 striktně zakázáno. Týmy se tak musely spoléhat pouze na své simulátory a byly tak nuceny vynakládat na ně stále vyšší náklady. "Je to vtip," komentoval Montezemolo situaci ohledně simulátorů při setkání s medii ve Fioranu. "Byli jsme nuceni investovat velkou sumu peněz do těch příšerných umělých strojů místo toho, abychom testovali tady a v Mugellu.

Pokud někdo nemá peníze na to, aby testoval, je pak lepší závodit v GP2, v motokárách nebo jít hrát basketbal. Chci testovat hlavně proto, abych mohl dát novým jezdcům možnost řídit vůz a získat zkušenosti. Chci ale také dát veřejnosti víc příležitostí, protože mezi jednotlivými závody je ve formuli 1 ticho. Není tu nic, vůbec nic.

Testování je samozřejmě také dobrou příležitostí pro sponzory, jak zapůsobit na veřejnost. Testy jsou navíc méně finančně náročné než stavění a každoměsíční vyvíjení toho příšerného simulátoru. Je to něco, co musíme do budoucna ještě prodiskutovat."

Další článek: Ricciardo překvapí, věří Red Bull

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00