Montezemolo: Simulátory jsou jen srandičky a divákům nic nepřinášejí

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo kritizuje závislost formule 1 na simulátorech. Sám by testy přenesl na trať, kde by si na své přišli i diváci.
Montezemolo: Simulátory jsou jen srandičky a divákům nic nepřinášejí

Ještě donedávna bylo testování na trati během sezony ve formuli 1 striktně zakázáno. Týmy se tak musely spoléhat pouze na své simulátory a byly tak nuceny vynakládat na ně stále vyšší náklady. "Je to vtip," komentoval Montezemolo situaci ohledně simulátorů při setkání s medii ve Fioranu. "Byli jsme nuceni investovat velkou sumu peněz do těch příšerných umělých strojů místo toho, abychom testovali tady a v Mugellu.

Pokud někdo nemá peníze na to, aby testoval, je pak lepší závodit v GP2, v motokárách nebo jít hrát basketbal. Chci testovat hlavně proto, abych mohl dát novým jezdcům možnost řídit vůz a získat zkušenosti. Chci ale také dát veřejnosti víc příležitostí, protože mezi jednotlivými závody je ve formuli 1 ticho. Není tu nic, vůbec nic.

Testování je samozřejmě také dobrou příležitostí pro sponzory, jak zapůsobit na veřejnost. Testy jsou navíc méně finančně náročné než stavění a každoměsíční vyvíjení toho příšerného simulátoru. Je to něco, co musíme do budoucna ještě prodiskutovat."

Další článek: Ricciardo překvapí, věří Red Bull

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10