Montezemolo: Räikkönen je jako Lauda, chci od něj vítězství

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo očekává od Kimiho Räikkönena, že bude v příštím roce velkou konkurencí pro Fernanda Alonsa.
Montezemolo: Räikkönen je jako Lauda, chci od něj vítězství

Fin se po dvou letech mimo formuli 1 a dvou letech u Lotusu vrátí k Ferrari.

"Räikkönenův případ je téměř stejný jako ten Laudův," uvedl Montezemolo pro Gazzettu dello Sport. "Také Niki v jednu chvíli řekl dost, protože už to nemohl dál dělat. Hovořím o dvojčeti Kimiho, protože jezdec, který pro nás závodil, nebyl ten, kterého jsme najali. Přestávka mu prospěla, vrátil se na vrchol, vyhrál závody, hodně závodů dokončil."

"Chtěl jsem jezdce, který by mě přiměl nelitovat Massy, a mám ho. Od Räikkönena žádám vítězství, konzistenci, pódia. Bude z toho těžit hlavně Alonso. Když se vrátím k Laudovi, vzpomeňte si, že když se vrátil, porazil v boji o titul Prosta."

Prezident Ferrari tak naznačil, že by Räikkönen mohl být hned od začátku vážnou hrozbou pro Alonsa. Finský závodník je posledním mistrem světa Ferrari. Svůj titul v roce 2007 ale získal ještě pod vedením Jeana Todta. Teď Scuderii stále vede Stefano Domenicali, který na větší úspěchy zatím čeká. Montezemolo se ho ale zbavit nehodlá.

"Scházel by nám. Sehrál hlavní roli při opětovném angažování Kimiho. Odvedl skvělou práci pro budoucnost. A nezapomínejme, že poslední tři roky jsme o titul přišli v posledním závodě ne jeho vinou."

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - chrániče kolen

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.