Montezemolo považuje nová pravidla za absurdní

Zpochybňují důvěryhodnost formule 1.

Ani ne dva týdny před startem letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1 oznámila FIA radikální změny v pravidlech, které pochopitelně nezůstaly bez odezvy. Světovým šampionem letost bude jezdec, který bude mít po závodě v Abú Dhabí na svém kontě nejvíce vyhraných závodů, nehledě na počet bodů.

V roce 2010 vejde v platnost snad ještě kontroverznější pravidlo. Týmy, které svolí ke snížení rozpočtu až pod třicet milionů liber, budou mít volnější ruku při vývoji svých vozů. Nebudou muset snižovat otáčky motorů a aerodynamika těchto aut bude moci používat i pohyblivé prvky.

Mezi řadu lidí, kteří jsou zainteresovaní ve formuli 1 a staví se proti těmto změnám, se zařadil také Luca di Montezemolo, prezident Ferrari a šéf organizace FOTA. Mezinárodní automobilová federace změny zavedla, aniž by o tom s FOTA předem diskutovala.

"Je skutečně absurdní, necitlivé a nebezpečné, že se týden před prvním závodem formule 1 ocitla v takovéto situaci. Zpochybňuje to její důvěryhodnost a bezpečnost pro týmy a automobilky, je to špatné pro fanoušky, novináře i sponzory.

Doufám, že se bude situace vyvíjet zodpovědnějším směrem, kam formuli 1 vedly týmy, které navrhovaly snížení nákladů o padesát procent. Klidné prostředí je důležité. Je také třeba zabránit dalším a dalším změnám - ty totiž lidem znesnadňují práci a činí plánování do budoucnosti obtížnějším," prohlásil di Montezemolo při návštěvě italského prezidenta Giorgia Napolitana v Maranellu.

Další článek: Ecclestone věří v boji o titul Felipemu Massovi

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10