Montezemolo: Pérez je pro Ferrari moc nezkušený

V poslední době byl Felipe Massa doslova zaplavován vlnou kritiky. Nejednou se dokonce spekulovalo o nuceném odchodu z Ferrari a výměně za Péreze. Prezident Ferrari však vše popírá.
Montezemolo: Pérez je pro Ferrari moc nezkušený

Úvod do letošní sezony se beze sporu Brazilci Massovi příliš nevydařil. Za svým týmovým kolegou Alonsem značně zaostával, což ho samozřejmě vystavilo kritice nejen z řad fanoušků, ale i z řad vlastního týmu.

Několikrát se dokonce hovořilo o tom, že by vicemistra z roku 2008 mohl u Ferrari ještě během sezony vystřídat jiný jezdec. Často zmiňovaným byl například Sergio Pérez, který je momentálně v programu Ferrari pro mladé jezdce.

Dvaadvacetiletý Mexičan už v první části letošní sezony dokázal, že rozhodně má potenciál pro boj o přední příčky. Během GP Malajsie se svým sauberem dokonce dlouho bojoval o vítězství s Fernandem Alonsem.

Luca di Montezemolo však tvrdí, že mladík ze Sauberu momentálně není na působení ve Ferrari dostatečně zkušený. "Pérez je dobrý jezdec, ale na ježdění u Ferrari potřebujete víc zkušeností," cituje Reuters.

"Domnívám se, že je jedním z nejlepších mladých jezdců do budoucna, ale než přivedu do Ferrari mladého jezdce, potřebuji, aby měl víc zkušeností a výsledků."

Ital také popírá, že by rozhodnutí o Massově budoucím působení u Ferrari již padlo: "Nikdy neděláme konečná rozhodnutí před druhou polovinou sezony."

V Monaku zajel Massa svůj nejlepší výkon v dosavadním průběhu sezony a Montezemolo věří, že se pilot z počátečních neúspěchů už vzpamatoval.

"Jsem si tím jistý, protože vylepšujeme naše auto, které teď bude o něco snazší řídit. Od Felipeho očekávám lepší výkony, jeden už jsem ostatně viděl i v Monte Carlu, protože v Monte Carlu byl mezi pěti nejrychlejšími jezdci na trati a dokonce i v kvalifikaci. Doufám tedy, že takhle bude pokračovat. Momentálně neděláme žádné rozhodnutí o budoucnosti, protože je ještě příliš brzy."

Další článek: Technika: Maserati 250F - Fangiův poslední mistrovský vůz