Montezemolo: Pérez je pro Ferrari moc nezkušený

V poslední době byl Felipe Massa doslova zaplavován vlnou kritiky. Nejednou se dokonce spekulovalo o nuceném odchodu z Ferrari a výměně za Péreze. Prezident Ferrari však vše popírá.
Montezemolo: Pérez je pro Ferrari moc nezkušený

Úvod do letošní sezony se beze sporu Brazilci Massovi příliš nevydařil. Za svým týmovým kolegou Alonsem značně zaostával, což ho samozřejmě vystavilo kritice nejen z řad fanoušků, ale i z řad vlastního týmu.

Několikrát se dokonce hovořilo o tom, že by vicemistra z roku 2008 mohl u Ferrari ještě během sezony vystřídat jiný jezdec. Často zmiňovaným byl například Sergio Pérez, který je momentálně v programu Ferrari pro mladé jezdce.

Dvaadvacetiletý Mexičan už v první části letošní sezony dokázal, že rozhodně má potenciál pro boj o přední příčky. Během GP Malajsie se svým sauberem dokonce dlouho bojoval o vítězství s Fernandem Alonsem.

Luca di Montezemolo však tvrdí, že mladík ze Sauberu momentálně není na působení ve Ferrari dostatečně zkušený. "Pérez je dobrý jezdec, ale na ježdění u Ferrari potřebujete víc zkušeností," cituje Reuters.

"Domnívám se, že je jedním z nejlepších mladých jezdců do budoucna, ale než přivedu do Ferrari mladého jezdce, potřebuji, aby měl víc zkušeností a výsledků."

Ital také popírá, že by rozhodnutí o Massově budoucím působení u Ferrari již padlo: "Nikdy neděláme konečná rozhodnutí před druhou polovinou sezony."

V Monaku zajel Massa svůj nejlepší výkon v dosavadním průběhu sezony a Montezemolo věří, že se pilot z počátečních neúspěchů už vzpamatoval.

"Jsem si tím jistý, protože vylepšujeme naše auto, které teď bude o něco snazší řídit. Od Felipeho očekávám lepší výkony, jeden už jsem ostatně viděl i v Monte Carlu, protože v Monte Carlu byl mezi pěti nejrychlejšími jezdci na trati a dokonce i v kvalifikaci. Doufám tedy, že takhle bude pokračovat. Momentálně neděláme žádné rozhodnutí o budoucnosti, protože je ještě příliš brzy."

Další článek: Technika: Maserati 250F - Fangiův poslední mistrovský vůz

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00