Montezemolo: O jezdeckém složení rozhodneme v příštích dnech

Italové již velmi brzy učiní přítrž veškerým spekulacím ohledně své jezdecké sestavy v nadcházející sezoně. V úvahu připadá hned několik možností.
Montezemolo: O jezdeckém složení rozhodneme v příštích dnech

Na téma jezdeckého složení Ferrari v příštím roce se vedou neutichající diskuze již několik měsíců. Teprve až nyní ale nastala podle prezidenta italské stáje Lucy di Montezemola ta správná chvíle pro jeho oznámení. Jméno druhého pilota týmu z Maranella se veřejnost dozví během několika příštích dní.  

“Budeme o tom přemýšlet hned po Monze, jelikož jsme na tento víkend chtěli přijet, aniž bychom byli pod nějakým zvláštním tlakem,“ řekl Montezemolo v paddocku Velké ceny Itálie.

“Rozhodnutí učiníme v příštích dnech – a doposud jsme žádné rozhodnutí neučinili,“ zdůraznil. “S nikým jsme smlouvu nepodepsali. Promluvíme si s Massou, pak si na to uděláme náš názor a pak se rozhodneme.“

Ačkoliv vedení Ferrari trvá na tom, že dobrý výsledek v italské GP by mohl brazilskému jezdci zajistit setrvání v týmu z Maranella i v příštím roce, současně také zvažuje další možnosti. A těch je prý hned několik: “Můžeme vzít někoho jiného… Máme několik jmen.“

V posledních dnech se nicméně nejvíce hovoří o opětovném angažování Kimiho Räikkönena, který pro Ferrari závodil v letech 2007 – 2009. Fin tehdy po třech sezonách z Maranella odešel předčasně a od té doby se vedou diskuze ohledně toho, co jeho odchod způsobilo. Podle některých za ním stály neshody mezi pilotem a nejvyšším vedením stáje. Avšak na přímý dotaz, zda by Montezemolovi nevadilo s finským jezdcem znovu spolupracovat po všem, co se mezi nimi v minulosti stalo, prezident Ferrari odpověděl následovně: “Co se stalo? Vyhráli jsme šampionát.“

“Kimi je dobrý jezdec. Pro nás bylo velkým zadostiučiněním, že jsme s ním vyhráli první šampionát bez Michaela (Schumachera) a Rosse (Brawna). V každém případě to není problém, jsou tu ale také možnosti (podepsat) s ostatními jezdci.  Stejně jako minulý rok je tu ale také možnost, že se rozhodneme pokračovat s Felipem.“

“Ještě jsme neudělali vůbec žádné rozhodnutí. Ať už uděláte jakékoliv rozhodnutí, musíte být velmi opatrní, protože tu jsou plusy i minusy. Teď je čas učinit rozhodnutí. Předtím bylo příliš brzy, teď ho ale učiníme,“ dodal Montezemolo. 

Další článek: Caterham dokázal porazit Marussii, tu poškodila chyba při tankování

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00