Montezemolo o Ecclestonovi: Musíme respektovat starší lidi

Prezidentovi Ferrari Lucovi di Montezemolovi se nelíbí vyjádření Bernieho Ecclestona, že se Scuderia na FIA neměla obracet. Myslí si, že šéf formule 1 nemá pod kontrolou své výroky.
Montezemolo o Ecclestonovi: Musíme respektovat starší lidi

Luca di Montezemolo zareagoval na slova Bernieho Ecclestona, že Ferrari se na FIA v souvislosti s údajným předjížděním Sebastiana Vettela pod žlutou vlajkou obracet nemělo. FIA zdůvodnila, proč k porušení pravidel nedošlo, italská stáj její vysvětlení akceptovala a zdůraznila, že nikdy nechtěla výsledek šampionátu zpochybnit, jen žádala objasnění situace, a to dostala.

Nicméně Ecclestone označil celý dopis Ferrari adresovaný FIA jako vtip. Jeho slova se nelíbila prezidentovi Ferrari Montezemolovi, proto na ně v podobném duchu zareagoval. "Musíte respektovat starší lidi, zejména když se dostanou do fáze, ve které nemají pod kontrolou, co říkají. Navíc vysoký věk je neslučitelný s určitými rolemi a odpovědností," uvedl pětašedesátiletý Montezemolo na adresu o sedmnáct let staršího Ecclestona pro list La Gazetta dello Sport.

"FIA oznámila, že z jejího pohledu nedošlo k žádnému přestupku, tím se záležitost uzavřela. Gratulujeme Vettelovi a Red Bullu, protože ať už vyhrál takto obtížnou sezonu kdokoliv, titul si zaslouží. Příští rok bychom byli rádi, aby každý gratuloval nám, pokud vyhrajeme šampionát," dodal Ital a připomněl, že tým čeká hodně práce, aby připravil svým jezdcům vítězné auto.

Další článek: Jones považuje Räikkönenův návrat za jeden z nejlepších

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.