Montezemolo: Můžeme být hrdí. Ale hrdost nestačí, chceme vítězství

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo naznačil, že letošní sezónu nelze v žádném případě považovat za nevydařenou, ale k nejlepšímu hodnocení jí schází titul.
Montezemolo: Můžeme být hrdí. Ale hrdost nestačí, chceme vítězství

Na začátku roku Ferrari výkonnostně ztrácelo a zdálo se, že ho čeká velmi špatná sezóna. S Fernandem Alonsem však dokázalo využívat zaváhání soupeřů, než své auto dostatečně vylepšilo, a tak se udrželo v boji o jezdecký titul až do posledního závodu.

"Můžeme být hrdí na to, co jsme doposud dokázali," vzkázal Montezemolo zaměstnancům Ferrari. "Během poslední šestnácti let jsme až na pár výjimek byli zvyklí být na konci sezóny v této situaci a letos je tomu znovu tak, takže ať už to dopadne jakkoliv, byli jsme kandidáti na titul."

Aby Ferrari dosáhlo na vrchol, musí Alonso v posledním závodě získat o 14 bodů víc než Sebastian Vettel. Prezident Ferrari připouští, že to není nejjednodušší úkol.

"Ale hrdost nestačí, chceme vyhrát. Včera (v neděli) v Austinu tým znovu odvedl perfektní práci s oběma jezdci. Fernando znovu dojel na stupních vítězů a Felipe odjel fantastický závod, navíc znovu dokázal, že je týmovým hráčem."

"Teď pojedeme do Sao Paula do Brazílie s vůlí zvítězit a s vědomím, že budeme bojovat o titul do posledního kilometru posledního kola závodu v Interlagosu. Vím, že to bude velmi těžké, ale já a my všichni věříme, že to dokážeme!"

Diskuze (432) Další článek: Red Bull nasadí v Interlagosu novou verzi alternátoru, potvrdil Renault