Montezemolo kritizuje politiku, kandidátem na prezidenta Itálie ale není

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo se obul do politických poměrů v Itálii a příští volby označil za klíčové. Odmítl ale, že tak oznamuje svoji kandidaturu.
Montezemolo kritizuje politiku, kandidátem na prezidenta Itálie ale není

Montezemolo založil před dvěma roky asociaci Italiafutura, což je think-tank, jenž se snaží předkládat řešení problémů Itálie. V letošní závěrečné zprávě této asociaci, kterou prezident Ferrari pojal formou otevřeného dopisu, ostře kritizoval italské politické poměry.

Připomněl, že Itálie čelí velké krizi, kterou je třeba vyřešit co nejrychleji, jinak bude příliš pozdě. Druhá republika podle něj selhala a Itálii je třeba přebudovat a obnovit důvěru v demokracii. Z tohoto důvodu označil příští volby za klíčové, ve kterých musí dojít k výměně politické reprezentace, a svůj dopis provokativně podepsal jako "Luca di Montezemolo, budoucí prezident Itálie."

Tím ale nechtěl říct, že v roce 2013 bude kandidovat na prezidenta Itálie, jak se dlouho spekulovalo. Jeho mluvčí to kategoricky popřel a připomněl, že v otevřeném dopise o kandidatuře či vstupu do politiky nepadlo ani slovo. Prezident Ferrari proto pokračuje dál ve své práci jako doposud.

Další článek: U HRT se zatím nic nemění, druhý jezdec musí přinést peníze

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen