Montezemolo kritizuje politiku, kandidátem na prezidenta Itálie ale není

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo se obul do politických poměrů v Itálii a příští volby označil za klíčové. Odmítl ale, že tak oznamuje svoji kandidaturu.
Montezemolo kritizuje politiku, kandidátem na prezidenta Itálie ale není

Montezemolo založil před dvěma roky asociaci Italiafutura, což je think-tank, jenž se snaží předkládat řešení problémů Itálie. V letošní závěrečné zprávě této asociaci, kterou prezident Ferrari pojal formou otevřeného dopisu, ostře kritizoval italské politické poměry.

Připomněl, že Itálie čelí velké krizi, kterou je třeba vyřešit co nejrychleji, jinak bude příliš pozdě. Druhá republika podle něj selhala a Itálii je třeba přebudovat a obnovit důvěru v demokracii. Z tohoto důvodu označil příští volby za klíčové, ve kterých musí dojít k výměně politické reprezentace, a svůj dopis provokativně podepsal jako "Luca di Montezemolo, budoucí prezident Itálie."

Tím ale nechtěl říct, že v roce 2013 bude kandidovat na prezidenta Itálie, jak se dlouho spekulovalo. Jeho mluvčí to kategoricky popřel a připomněl, že v otevřeném dopise o kandidatuře či vstupu do politiky nepadlo ani slovo. Prezident Ferrari proto pokračuje dál ve své práci jako doposud.

Další článek: U HRT se zatím nic nemění, druhý jezdec musí přinést peníze

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10