Montezemolo: F1 opravím sám, když to bude nutné

Luca di Montezemolo se opět ostře rozpovídal o současné formuli 1.
Montezemolo: F1 opravím sám, když to bude nutné

Prezident Ferrari má poměrně konzistentní názory na současnou formuli 1, dokonce používá i stejná slova, jen jejich razance se postupně zvyšuje. 

Montezemolo před časem hodlal v Maranellu v období kolem GP Itálie uspořádat velkou schůzku, na které by se řešila budoucnost formule 1. Mimo jiné klesající sledovanost, špatné propojení se sociálními sítěmi apod. Zatím není jasné, zda se podobné setkání uskuteční. 

Pro německý Focus Montezemolo zopakoval, že současná pravidla jsou natolik komplikovaná, že se jezdci proměnili v taxikáře. Kdysi prý vyhrával nejlepší pilot v nejlepším voze, dnes se musí jezdec starat o pneumatiky a spotřebu paliva.

„Je potřeba naléhavě obnovit ztracené kouzlo formule 1“, říká Montezemolo. Ten prý jedná s Ecclestonem, kterého vyzývá, aby situaci začal řešit. „Pokud to neudělá, udělám to sám, vidím to jako svou povinnost“, dodává rázně Montezemolo. 

Další článek: Alonso vs. Vettel: Bitva na trati i v rádiu

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.