Montezemolo dává Alonsovi za letošní sezónu osm bodů z deseti

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo vystavil vysvědčení Fernandu Alonsovi a pojmenoval hlavní problém letošní sezóny.
Montezemolo dává Alonsovi za letošní sezónu osm bodů z deseti

Mezi Alonsem a Montezemolem letos zajiskřilo a došlo i na napomínání přes média. Ale zdá se, že je vše zapomenuto.

"Dobrých osm z deseti," odpověděl prezident Ferrari na otázku CNN, jak by obodoval letošní Alonsovy výkony. "Je to velmi, velmi dobrý jezdec. Byl jsem s jezdci, jak jsou Lauda, Prost, Schumacher- fantastický, ale Alonso je v závodech skutečně fantastický."

"Alonso v závodech velmi dobře ví, kdy musí zabrat a kdy je nutné se uklidnit a šetřit pneumatiky."

A právě pneumatiky byly letos do značné míry rozhodující pro výsledky.

"Nerad používám slovo výmluva, raději mám čísla a fakta. V první polovině sezóny jsme vyhráli dva závody, takže Ferrari bylo mnohem konkurenceschopnější. To je fakt."

"Když se pneumatiky změnily, zaplatili jsme velkou cenu. Nemám rád formuli, ve které musí být jezdec opatrný, aby nezničil pneumatiky."

Ale Montezemolo vidí základní příčinu neúspěchu jinde.

"Důvod, proč nejsem spokojený s letošním rokem, je, že jsme nedokázali auto vyvíjet po dobrém začátku sezóny. Takže to byl náš problém."

Novou nadějí pro další titul je sezóna 2014 s novými motory a vozy.

"Jsem velmi rád, že se změní pravidla, protože nemám rád formule, u kterých znamená aerodynamika 90 procent výkonnosti. Nestavíme letadla nebo satelity, stavíme auta."

"Motor, převodovka, zavěšení - ty jsou také klíčové, hlavně pro nás, protože jak jsme řekli, naše zkušenosti z formule 1 by se měly přenášet do technologií našich aut."

Další článek: Max je blízko nové dohodě s Marussií, říká Chiltonův otec

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.