Montezemolo: CVC se musí rozhodnout, jak dál

Luca di Montezemolo si myslí, že majoritní vlastník komerčních práv se musí rozhodnout, zda svůj podíl prodá nebo bude investovat.
Montezemolo: CVC se musí rozhodnout, jak dál

Bývalý prezident Ferrari si myslí, že vlastníci komerčních práv F1 v čele s CVC musí řešit současnou situaci. Formule 1 prý potřebuje reformy, jinak riskuje svou budoucnost.

„Majitele musí investovat. Je nutné si stanovit jasné priority a zapojit manažérský tým, který se bude plně věnovat těmto cílům,“ řekl Montezemolo pro Manager Magazin.

Podle Montezemola potřebuje F1 jasný plán pro rok 2020. „Musí se rozhodnout, zda chtějí prodat nebo ne. Pokud tak neučiní, musí změnit svou obchodní filozofii a konečně investovat do sportu. V opačném případě to může být pro F1 velmi nebezpečné.“

Montezemolo by snížil náklady a také řešil pokles zájmu na okruzích a před televizními obrazovkami. Ecclestone podle něj může i nadále zůstat v čele. „Ale potřebuje špičkové odborníky na finance, marketing a digitální svět,“ dodal současný šéf Alitalie. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams: Musíme reagovat na ty vpředu i na Red Bull

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.