Montezemolo chce vědět, proč se Ferrari zlepšilo tak málo

Ferrari vkládalo velké naděje do vylepšení, která si přivezlo do Abú Zabí. Dosažené zlepšení ale na konkurenci nestačilo, což vadí prezidentovi Lucovi di Montezemolovi.
Montezemolo chce vědět, proč se Ferrari zlepšilo tak málo

Montezemolo se dnes sešel s šéfem Scuderie Stefanem Domenicalim a vedoucími inženýry. "Tento víkend byl těžko čitelný," konstatoval. "Začalo to sobotou večer, když jsem viděl situaci, která nebyla zcela jasná."

"Co se týče Ferrari, chci vědět, proč nové díly, které jsme přivezli na trať, zlepšily výkonnost F2012 jen částečně, což nestačilo na to, aby Alonso mohl bojovat o čelní pozice na roštu, a to navzdory očekáváním našich inženýrů."

Samotného Alonsa Montezemolo pochválil za nedělní výkon. "Ale je zřejmé, že v nadcházejících závodech musíme udělat víc. To jsem dnes od Domenicaliho a jeho týmu žádal. Máme před sebou 10 klíčových dní, během kterých musíme udělat vše pro to, abychom do Texasu přijeli s vozem, který dokáže bojovat o vítězství. Řeči jsou k ničemu, takový musí být náš cíl."

Navzdory nepříznivému bodovému stavu a aktuálnímu rozložení sil Montezemolo věří, že Alonso dokáže šampionát vyhrát.

"Záleží to na nás, znovu jsme za posledních 15 let v boji o titul až do konce. Viděli jsme, jak jsme v šampionátu dokázali otočit mnohem složitější situace. Je na nás, abychom nic neponechali náhodě."

Diskuze (69) Další článek: Hamilton: S vozem, jaký máme, můžeme vyhrát poslední závody