Montezemolo chce uspořádat velkou schůzku o budoucnosti F1

Luca di Montezemolo měl před pár dny zaslat dopis Berniemu Ecclestonovi a Donaldu McKenziemu z CVC, v němž žádá uspořádání velké schůzky o budoucnosti formule 1.
Montezemolo chce uspořádat velkou schůzku o budoucnosti F1

Už řadu týdnů pokračují jednání o budoucnosti královny motorsportu z pohledu úspor. Je to velmi aktuální téma, protože podle některých názorů nemusí už tento rok jeden z týmů dokončit sezónu a další dva by mohly skončit příští rok.

Obecně se předpokládá, že horkým kandidátem je Caterham, dokonce se spekulovalo, že zelené monoposty nedorazí už do Rakouska, což ale vedení týmu popřelo.

Montezemolo se chce bavit o budoucnosti ale v daleko širším kontextu. Chce řešit mimo jiné to, jak dostat k televizním obrazovkám mladou generaci, zastavit pokles sledovanosti nebo klesající zájem sponzorů.

Formuli 1 klesá sledovanost, někde až o polovinu

Formuli 1 klesá sledovanost, někde až o polovinu

Na „maranellský koncil„ by tak měli dorazit zástupci týmů, vedení f1, promotéři závodů, média, sponzoři, televizní společnosti ale třeba také lidé z Google, Apple apod. 

Montezemollo prý nechce stále kritizovat, ale rád by situaci začal konečně řešit. Pokud na jeho návrh všechny strany přistoupí, mohlo by se setkání uskutečnit v září před GP Itálie. 

Diskuze (10) Další článek: Vše, co potřebujete vědět o brzdách letošních formulí
13:10 | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
10:34 | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
8:34 | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.