Montezemolo chce s týmy probrat budoucnost po Ecclestonovi

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo má v plánu svolat ostatní týmy do Maranella, aby v klidu prodiskutovaly budoucnost formule 1.
Montezemolo chce s týmy probrat budoucnost po Ecclestonovi

Montezemolo se domnívá, že se Ecclestonova éra chýlí ke konci. "Přicházíme tak trochu na konec velmi, velmi důležitého cyklu a éry formule 1," řekl. "Musíme diskutovat, protože je to nakonec naše práce. Myslím, že po Berniem, který je unikátní, je třeba zvolit jiný způsob vedení tohoto sportu."

Ecclestone čelí několika soudům kvůli korupční aféře, která se stala při prodeji podílu ve formuli 1 v roce 2006. Montezemelo ale nechce využít této příležitosti k sesazení šéfa formule 1.

"Když je Bernie tady, Bernie ví, Bernie je inteligentní. Občas je moc konzervativní, ale je to Bernie. Já nikdy neakceptuji, abychom místo Bernieho měli (další) show jednoho člověka... Musíme vytvořit řídící skupinu, která bude mít svého ředitele, pak někdo jiný bude zodpovědný za závody. Potřebujeme manažery, potřebujeme lidi, kteří znají peníze, televizi, marketing, hodně věcí."

"Já osobně jsem nakloněn společnosti, kterou by zcela vlastnily týmy. Ale to je budoucnost. Dnes máme smlouvu s CVC (hlavní majitel F1) až do roku 2020. Proto chci být v zájmu formule 1 blíž týmům, musíme probrat budoucnost formule 1, formule 1 je můj život."

Týmy chce prezident Ferrari svolat na širší diskuze. "Ne abychom jednali jen o jedné věci, která může zvýhodnit jeden nebo druhý tým, ale bychom diskutovali o celkovém přístupu k formuli 1."

"Myslím, že mimo náročné závodní víkendy, kdy musíte připravit auto na závod a jsou tu sponzoři, televize, veřejnost, není dost příležitostí mít jeden klidný den, abychom si spolu promluvili a podívali se na budoucnost."

"Chci, aby to bylo velmi konstruktivní, aniž bychom diskutovali o čemkoliv spojeném s výkonností, chci s týmy diskutovat o podstatě formule 1."

Další článek: Ferrari je proti dvojitým bodům z posledního závodu, očekává změnu

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00