Montezemolo brzdí politické ambice, vedení Ferrari neopustí

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo se nevzdává politického projektu Italia Futura, ale nemá v plánu kandidovat do vysokých funkcí.
Montezemolo brzdí politické ambice, vedení Ferrari neopustí

Di Montezemolo stál před třemi roky u zrodu uskupení Italia Futura, které rozšiřuje své působení do politiky s cílem získat vliv. "Italia Futura se stane něčím mnohem větším a různorodějším, ale já to nepovedu," oznámil v rozhovoru pro La Republicca.

"Samozřejmě to bude politický domov pro mě, desítky společníků Italia Futura a milióny voličů, kteří si ji vyberou. Já ji budu odhodlaně podporovat před i po volbách, ale v takové pozici, která nevyvolá podezření ze střetu zájmů."

Tím Di Montezemolo naznačil, že se nehodlá vzdát vedení Ferrari, ve kterém stojí už více než 20 let. Vysoké funkce v politice jsou vyloučené, alespoň prozatím.

"Nebudu usilovat o křeslo," dodal k volbám do poslanecké sněmovny s tím, že jeho podporu pro post premiéra má Mario Monti.

Další článek: Co všechno přináší změny pravidel

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.