Montezemolo apeluje na zaměstnance Ferrari: Vítězství musí být novým začátkem

V Maranellu proběhla oslava výhry z GP Malajsie a prezident automobilky Luca di Montezemolo ji využil pro povzbuzení všech zaměstnanců.
Montezemolo apeluje na zaměstnance Ferrari: Vítězství musí být novým začátkem

Ferrari je ve zvláštní situaci, vyhrálo jeden ze dvou dosavadních závodů sezóny a s Alonsem vede šampionát, přesto je pod obrovským tlakem, protože ví, že jeho auto výkonnostně hodně ztrácí na konkurenci. Tento paradox se projevil i na středeční oslavě v Maranellu.

V pavilónu logistiky se sešli všichni zaměstnanci týmu, šéf Stefano Domenicali a prezident Luca di Montezemolo. "Toto vítězství nesmí být ojedinělé, ale je třeba, aby to byl začátek sezóny, ve které chceme být nejlepší," řekl v proslovu ke svým lidem Montezemolo."

"Abychom uspěli, musíme být nejlepší v každodenní práci ve všech oblastech. Víme, že nás čeká hodně práce, ale také víme, že to není nemožné." Prezident Ferrari se také zastal Felipeho Massy, má v něj důvěru a chce, aby mu tým pomohl využívat potenciál auta naplno.

Massa tráví dva dny v Maranellu místo dovolené doma v Brazílii, aby s inženýry odhalil příčiny svých letošních problémů.

Jako speciální host se v továrně Ferrari objevil také Gerhard Berger, jenž v barvách Scuderie odjel celkem 96 Grand Prix. "Vždy, když přijedu do Maranella, zvýší se mi tep," přiznal. "Během své kariéry ve formuli 1 jsem jezdil pro hodně týmů, ale nikde jsem nepoznal takové lidi a vášeň jako tady. Je to opravdu něco unikátního."

Další článek: Stany proti dešti jsou nutností, ale nezachránily vše, vysvětluje Webber

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00