Montezemolo apeluje na Ferrari: Letošní sezónu nesmíte odepsat

Prezident Ferrari zatím nechce slyšet o roce 2014 a žádá po svých lidech, aby vyvinuli maximální úsilí v závěru letošní sezóny.
Montezemolo apeluje na Ferrari: Letošní sezónu nesmíte odepsat

Mistrovské tituly jsou už mimo dosah, ale v poháru konstruktérů se stále bojuje o druhé místo. A nejen to, Montezemolo už z principu nechce, aby se Ferrari potácelo vzadu.

"Četl jsem údajné nářky a že se tým soustředí jen na rok 2014," řekl. "Takové řeči nechci ani slyšet, stále zbývají čtyři závody, ve kterých nasadíme ferrari, která budou bojovat o pódium s maximálním odhodláním jezdců a celého týmu."

"Co se týče příští sezóny, bude dost času o ní hovořit, ve skutečnosti jsem velmi potěšen, že skupina, která se věnuje tomuto úkolu, pracuje velmi tvrdě a s maximálním soustředěním. Všichni dobře vědí, co musí udělat."

Scuderia zatím stále drží druhé místo mezi týmy, ale Mercedes není daleko a na síle nabral v posledních závodech také Lotus.

"Je to velmi vyrovnané a my musíme vylepšit auto," přiznal šéf týmu Stefano Domenicali. "A můžeme to dokázat. Pokud chceme dál bojovat, je důležité vylepšit auto. Jsou tu věci, které můžeme přivézt na příští závody, a musíme se pokusit zlepšit kvalifikace."

"Vím, že je to těžké, protože je zřejmé, že je Red Bull velmi silný a Mercedes má v kvalifikační rychlosti vždy něco navíc, ale takový je cíl."

Šéf Ferrari ale odmítl, že by mohl některé zdroje vrátit letošnímu vozu. "Ne. Doma už jsme stoprocentně přešli (na rok 2014). Ještě máme něco, co vyzkoušíme na trati, ale technická oddělení pracují výhradně na projektu pro příští rok."

Další článek: GP Japonska 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10