Montezemolo apeluje na Ferrari: Letošní sezónu nesmíte odepsat

Prezident Ferrari zatím nechce slyšet o roce 2014 a žádá po svých lidech, aby vyvinuli maximální úsilí v závěru letošní sezóny.
Montezemolo apeluje na Ferrari: Letošní sezónu nesmíte odepsat

Mistrovské tituly jsou už mimo dosah, ale v poháru konstruktérů se stále bojuje o druhé místo. A nejen to, Montezemolo už z principu nechce, aby se Ferrari potácelo vzadu.

"Četl jsem údajné nářky a že se tým soustředí jen na rok 2014," řekl. "Takové řeči nechci ani slyšet, stále zbývají čtyři závody, ve kterých nasadíme ferrari, která budou bojovat o pódium s maximálním odhodláním jezdců a celého týmu."

"Co se týče příští sezóny, bude dost času o ní hovořit, ve skutečnosti jsem velmi potěšen, že skupina, která se věnuje tomuto úkolu, pracuje velmi tvrdě a s maximálním soustředěním. Všichni dobře vědí, co musí udělat."

Scuderia zatím stále drží druhé místo mezi týmy, ale Mercedes není daleko a na síle nabral v posledních závodech také Lotus.

"Je to velmi vyrovnané a my musíme vylepšit auto," přiznal šéf týmu Stefano Domenicali. "A můžeme to dokázat. Pokud chceme dál bojovat, je důležité vylepšit auto. Jsou tu věci, které můžeme přivézt na příští závody, a musíme se pokusit zlepšit kvalifikace."

"Vím, že je to těžké, protože je zřejmé, že je Red Bull velmi silný a Mercedes má v kvalifikační rychlosti vždy něco navíc, ale takový je cíl."

Šéf Ferrari ale odmítl, že by mohl některé zdroje vrátit letošnímu vozu. "Ne. Doma už jsme stoprocentně přešli (na rok 2014). Ještě máme něco, co vyzkoušíme na trati, ale technická oddělení pracují výhradně na projektu pro příští rok."

Další článek: GP Japonska 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.