Montezemolo apeluje na Alonsa: Je třeba zůstat v klidu a nepolemizovat

Prezident Ferrari lidově řečeno usadil Fernanda Alonsa způsobem nevídaným v dosavadní společné historii. Chce po něm, aby pracoval a nestěžoval si.
Montezemolo apeluje na Alonsa: Je třeba zůstat v klidu a nepolemizovat

Stejně jako po každém závodě následovala i po Maďarsku schůze nejvyššího vedení Ferrari v Maranellu.

Prezident automobilky Luca di Montezemolo ji začal slovy: "Ferrari, které jsem viděl ve včerejším závodě, se mi nelíbí." Měl tím na mysli výkonnost vozu, která výrazně zaostávala za konkurencí.

Každému z přítomných inženýrů pak dal jako dárek nůž a s nadsázkou dodal, že k druhé polovině sezóny je třeba přistupovat s nožem sevřeným v zubech. Nechtěl nikoho obviňovat a řešit, kdo za vzniklou situaci může, protože věří, že produktivnější bude se věnovat zlepšování vozu. Zbývá ještě devět závodů, takže nic není ztraceno.

"Montezemolo dělá maximum, aby měl tým veškerou podporu a zdroje, které potřebuje, počínaje oznámením, že bývalý člověk Lotusu James Allison přijde do maranellského týmu a začne pracovat už 1. září," uvedl tým ve své zprávě.

"Ale je tu jasná potřeba semknout se a vyvarovat se ostrých výlevů, které i když jsou ve chvílích bezprostředně po špatném výsledku pochopitelné, nikomu neposlouží. Byl to odkaz na poslední komentáře Fernanda Alonsa, které se Montezemolovi ani nikomu jinému v týmu nelíbily."

Ferrari to sice nezmínilo, ale je zřejmé, že nebylo nadšeno ani ze spekulací, které se v Maďarsku spustily kolem Alonsova údajného zájmu o přestup do Red Bull Racingu. Několik zdrojů potvrdilo, že Alonsův manažer nemluvil s Christianem Hornerem jen o Sainzovi, ale právě také o pilotovi Ferrari.

Montezemolo dnes Alonsovi dokonce zavolal a kromě přání k narozeninám mu řekl: "Všichni velcí šampióni, kteří jezdili pro Ferrari, byli vždy žádáni, aby zájmy týmu postavili nad ty své."

"Tohle je chvíle, kdy je třeba zůstat v klidu, vyhýbat se polemikám, ukázat pokoru a odhodlání při své práci pro tým, stát vedle týmu a jeho lidí na trati i mimo ni."

Na schůzce v Maranellu se také probíraly technické důvody propadu Ferrari a tým označil za viníka nové pneumatiky. "Rozhodnutí Pirelli přispělo k umělým změnám v hierarchii startovního pole, což se prezidentovi ani lidem Scuderie nelíbí. Toto téma bude předmětem další debat v blízké době," dodala zpráva týmu.

Další článek: Vettel: Za týmového kolegu bych chtěl raději Räikkönena než Alonsa

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10