Montezemolo apeloval na zaměstnance Ferrari, aby dali letošní sezóně vše

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo shromáždil zaměstnance týmu Ferrari v logistickém oddělení v Maranellu a požádal je, aby vyvinuli maximální úsilí ve snaze napravit loňské neúspěchy.

"Nezapomněl jsem na pokoru z víkendu v Abú Zabí," řekl. "Ale teď víme, že se naše úsilí vyplatilo, protože na úvod sezóny můžeme hledět s vědomím, že máme spolehlivý vůz a že jsme připraveni se postavit našim soupeřům. Chceme vyhrát a obětujeme tomu vše. Ale to je důvod naší vášně, naše hrdost, naše touha ukázat, že jsme nejlepší tým na světě."

"Abychom tento cíl splnili, musíme si uvědomit, že každá desetina sekundy může znamenat rozdíl. Proto vás všechny bez výjimky žádám, abyste tomu dávali vše, v každý okamžik. Máme Fernanda, který je na vrcholu své kariéry a má vše pro to, aby zvítězil. Máme Felipeho, zcela zotaveného z toho, co se stalo loni. Jsme blízko těm nejlepším, ale chceme být ti nejlepší."

K zaměstnancům Scuderie promluvil také šéf Stefano Domenciali. Ten připomněl, že navzdory dobré formě týmu čeká všechny těžká sezóna. "Na konci loňského šampionátu jsme ztráceli, teď můžu po únorových testech říct, že jsme hodně dohnali," uvedl. "Jsme součástí skupiny na čele, ale ještě ne mezi těmi nejlepšími. To musí být náš stimul, protože se musíme zlepšovat v každém závodě, o tom bude šampionát 2010, ale důležitá bude také spolehlivost. Skutečnost, že jsme jako tým najeli nejvíce kilometrů ze všech, potvrzuje, jak dobře jsme pracovali, ale nemůžeme přestat si dávat pozor."

Přítomen v Maranellu byl rovněž Fernando Alonso. Ten zaměstnancům poděkoval a vyjádřil spokojenost s odvedenou prací v zimní přestávce. "Už jsem to řekl tisku, ale chci to říct vám osobně: je to nejlepší auto, jaké jsem kdy řídil," připomněl. "To neznamená, že bude stačit na vítězství v každém závodě, ale jsem spokojený s tím, jak to šlo v testech a myslím, že jsme na první závod v Bahrajnu stoprocentně připraveni."

Další článek: Charouz a Salaquarda slušně při testech formule Renault 3.5

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen