Montezemolo: Alonso mi starosti nedělá, my mu musíme dát lepší vůz

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo znovu vyvrací zvěsti, podle nichž by měl Fernando Alonso předčasně opustit Maranello a zamířit ke konkurenci.
Montezemolo: Alonso mi starosti nedělá, my mu musíme dát lepší vůz

Spekulace o Alonsově odchodu z Maranella se objevily poté, co španělský jezdec v průběhu letošního roku vyjádřil frustraci z výkonnosti svého monopostu, načež prohlásil, že by si k narozeninám přál vůz Red Bullu. To prezident Ferrari pochopitelně nesl nelibě a následně Alonsa veřejně pokáral. Nyní, zdá se, jsou již spory mezi týmem a jezdcem urovnány.

“Tohle (spekulace ohledně Alonsovy budoucnosti u Ferrari) je něco, co je dobré pro tisk a někdy i pro veřejnost,“ nechal se slyšet di Montezemolo. “S Fernandem jsem velmi spokojený. Má s námi smlouvu do konce roku 2016.“

“Mojí jedinou starostí je dát mu lepší auto. Mám hodně problémů, ale jezdec číslo jedna není problém. Promluvíme si za dva roky,“ řekl prezident Ferrari.

Dle jeho slov byla Španělova frustrace do jisté míry oprávněná. “Rozumím mu a (jeho názor) sdílím. Řekl jsem Fernandovi, že letos skončil druhý spíše díky svým schopnostem než díky autu. Na druhou stranu chci ale jezdce, který i v obtížných chvílích zůstává týmu velmi, velmi nablízku. Takové úsilí jsem od něho v polovině sezony vyžadoval,“ podotkl di Montezemolo a dodal: “Ale jsem velmi šťastný, že jej mám v týmu.“   

 

[Upoutávka: Sledujte odpočet do následující velké ceny prostřednictvím zajímavých čísel na twitteru OdpocetF1.]

Další článek: Bude o posledním lednovém víkendu představen McLaren v oranžovém?

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10