Montezemolo: Alonso mi starosti nedělá, my mu musíme dát lepší vůz

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo znovu vyvrací zvěsti, podle nichž by měl Fernando Alonso předčasně opustit Maranello a zamířit ke konkurenci.
Montezemolo: Alonso mi starosti nedělá, my mu musíme dát lepší vůz

Spekulace o Alonsově odchodu z Maranella se objevily poté, co španělský jezdec v průběhu letošního roku vyjádřil frustraci z výkonnosti svého monopostu, načež prohlásil, že by si k narozeninám přál vůz Red Bullu. To prezident Ferrari pochopitelně nesl nelibě a následně Alonsa veřejně pokáral. Nyní, zdá se, jsou již spory mezi týmem a jezdcem urovnány.

“Tohle (spekulace ohledně Alonsovy budoucnosti u Ferrari) je něco, co je dobré pro tisk a někdy i pro veřejnost,“ nechal se slyšet di Montezemolo. “S Fernandem jsem velmi spokojený. Má s námi smlouvu do konce roku 2016.“

“Mojí jedinou starostí je dát mu lepší auto. Mám hodně problémů, ale jezdec číslo jedna není problém. Promluvíme si za dva roky,“ řekl prezident Ferrari.

Dle jeho slov byla Španělova frustrace do jisté míry oprávněná. “Rozumím mu a (jeho názor) sdílím. Řekl jsem Fernandovi, že letos skončil druhý spíše díky svým schopnostem než díky autu. Na druhou stranu chci ale jezdce, který i v obtížných chvílích zůstává týmu velmi, velmi nablízku. Takové úsilí jsem od něho v polovině sezony vyžadoval,“ podotkl di Montezemolo a dodal: “Ale jsem velmi šťastný, že jej mám v týmu.“   

 

[Upoutávka: Sledujte odpočet do následující velké ceny prostřednictvím zajímavých čísel na twitteru OdpocetF1.]

Další článek: Bude o posledním lednovém víkendu představen McLaren v oranžovém?

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen