Monoposty Russella a Kubicy jsou identické, ujišťuje Williams

Nedávná vyjádření Roberta Kubicy naznačovala, že Polákův monopost Williams není zcela identický s vozem jeho týmového kolegy George Russella. Samotný britský tým ale ujišťuje, že oba piloti mají k dispozici totožný vůz.
Monoposty Russella a Kubicy jsou identické, ujišťuje Williams

George Russell v dosavadním průběhu sezóny porazil Roberta Kubicu v každé kvalifikaci i v každém závodě. Podle polského pilota je ale srovnávání jeho výsledků s výkony Russella sporné, protože podle dat by neměli mít shodné vozy.

„Je jasné, že řídíme dva odlišné vozy se stejným nastavením. To je tedy něco, čemu musíme porozumět. Na datech je to zcela zjevné,“ řekl před časem Kubica, kterého cituje Autosport.

Šéfka britské stáje Claire Williamsová na dotaz Autosportu na toto téma odpověděla, že slova Roberta Kubicy o rozdílnosti obou vozů se týkají podlahy letošního monopostu FW42. Williamsová zároveň dodala, že tento problém by měl být vyřešen zničením tohoto komponentu na voze George Russella během jeho incidentu s kanálem ve volném tréninku v Baku.

„Vím o tom, že si Robert myslel, že obě podlahy jsou navzájem trochu odlišné,“ přiznala šéfka Williamsu.

Moje rychlost je lepší, než se zdá, myslí si Kubica

Moje rychlost je lepší, než se zdá, myslí si Kubica

„Nebyli jsme pomocí skenování schopni dokázat to, že se navzájem skutečně liší, pokud ale jezdce říká, že jedna je odlišná od druhé, tak se dostáváme k jádru toho, na čem teď děláme.“

„Ten pocit, který měl Robert ohledně podlahy Georgova vozu v Baku, je každopádně pryč. Samotná šasi jsou identická,“ ujišťuje Claire Williamsová.

Samotný Kubica na prahu GP Španělska věří, že jeho tým konečně pochopil potíže, které trápily jeho monopost FW42 v dřívějších fázích této sezóny.

„Doufám, že tento problém bude vyřešen a já se budu v autě cítit lépe a budu s ním konzistentnější,“ řekl Polák.

Na dotaz, která část jeho vozu působila největší potíže, Kubica odpověděl: „No, to je těžká otázka. Byl tady problém s vozem, který se někdy objevil a někdy zase ne. Záleželo to na konkrétní zatáčce a na konkrétním kole závodu.“

„Takže bych vám musel říkat: Čína, první kolo a tahle zatáčka, Čína, páté kolo a zase jiná zatáčka.“

„Každý v paddocku hledá výkon a lepší ovladatelnost vozu, každý se snaží lépe porozumět celému balíčku, pneumatikám, zkrátka všemu možnému. Když jsme jednou zvolili nějaké smysluplné nastavení, tak nám nepomáhalo.“

„V některých oblastech mě to postihovalo více, na některých okruzích se to zase projevovalo méně. Těším se, že se nám to podaří vyřešit a já uvidím, jaký z toho budu mít pocit,“ říká před španělskou grand prix Kubica.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Carey potvrdil, že dva závody půjdou z kalendáře pryč

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.