Monopost USF1 by měl být hotový v září

Tým ale zatím vyčkává, jak dopadne spor o nová pravidla.
Nový americký tým USF1 pokračuje ve svých přípravách na vstup do formule 1 v roce 2010. Zakladatelé Peter Windsor a Ken Anderson zvolili sídlo v Charlotte, přestěhovali se do nové budovy a inženýři pracují na novém voze.

"Vůz je ve fázi návrhu, s výrobou dílů začneme na konci června a náš monopost by měl být hotový na konci září. Vůz a zavěšení budeme důkladně testovat v říjnu a listopadu. V závislosti na motoru by mohl vyjet první týden v lednu," řekl Ken Anderson.

USF1 chce ve formuli 1 využívat americké technologie a lidi, což se projevuje od samého začátku. "Vůz navrhujeme prostřednictvím amerického softwaru a na amerických strojích. Dalším krokem bude hledání amerických jezdců," vysvětlil Anderson.

Jednání s konkrétními jezdci zatím neprobíhají, ale mezi jména, o která se USF1 zajímá, patří: Ryan Hunter-Reay, Jonathan Summerton, Danica Patrick, Graham Rahal, A.J. Allmendinger, Gaby Chavez, Alex Rossi, Conor Dalya a Josef Newgarden.

Zaměstnance má USF1 již v technických odděleních a v současnosti probíhá nábor do ostatních oblastí včetně managementu. Závodní tým a pracovníci logistiky přijdou na řadu až ke konci roku. V tuto chvíli má tým 20 zaměstnanců. Ke konci roku Anderson a Windsor také počítají se založením evropské základny.

USF1 patří mezi týmy, které by chtěly využít rozpočtový strop, který schválila Mezinárodní automobilová federace. Ten ale do formule 1 zavádí dvojí technická pravidla, proti kterým se postavila většina současných stájí.

"Vyčkáváme, až FIA vše formalizuje, co se týče nových týmů v příštím roce a až budou definitivně určena pravidla pro všechny. Poté se do toho budeme moci pustit naplno a chovat se jako tým. Ale z uvedeného důvodu jsme zatím trochu potichu," dodal Windsor.
Další článek: Briatore: Týmy se nechtějí zbavit FIA

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00