Monopost týmu Virgin vyjede na trať v únoru

Aniž by předtím viděl aerodynamický tunel.

Virgin Racing na své londýnské prezentaci potvrdil inovativní přístup k vývoji vozu. Monopost formule 1 vyvine jen za použití počítačových simulací, model v aerodynamickém tunelu nevyzkouší. Vůz pošle na trať v únoru.

Vývoj má na starost společnost Wirth Research technického ředitele týmu Nicka Wirtha.

"Budeme pokračovat ve své filozofii velkých investic do špičkových technologií, abychom byli i nadále inovativní," řekl Wirth na prezentaci týmu.

"Virgin Racing je zcela nový tým formule 1 a ve Wirth Research jsme velmi hrdí na to, že mu poskytneme páteř s unikátním přístupem k návrhu a vývoji vozu. Je to součást procesu, který nazýváme ´Vývoj v digitální sféře.´"

V netradičním přístupu má Wirth absolutní podporu majitele Virginu Richarda Bransona. "Věděli jsme, že tu je extrémně úspěšný designér, který by tomuto sportu mohl přinést něco zcela odlišného se svým zcela digitálním přístupem k návrhu vozů," řekl.

"Takže jsme si pomysleli, proč nepodpořit britský tým? Věřím, že se správnými lidmi můžete dokázat cokoliv. Může to chvíli trvat, ale věřím, že s tímto týmem lidí to může Virgin Racing dokázat."

Společnost Virgin je známá svými investicemi do nových technologií, podílela se na vývoji závodních lodí, letadla z uhlíkových vláken či například stroje, který by měl znamenat začátky vesmírné turistiky.

Další článek: Pro Virgin Racing budou závodit Timo Glock a Lucas di Grassi

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.