Monopost Lotusu vyjede poprvé na trať v polovině února

Tým Lotus bude mít svůj vůz připravený dříve než plánoval, přesto nestihne všechny testy jako většina ostatních. Poprvé vyšle své auto na trať 17. února v Jerezu.

"Máme náskok týden vůči našemu plánu," řekl technický ředitel týmu Mike Gascoyne pro Autosport. "Místo v šampionátu jsme získali 12. září, podle plánu jsme měli poprvé nastartovat 12. února a teď je plán takový, že nastartujeme 5. února."

Na předposlední předsezónní test stihne Lotus připravit jedno šasi. Poté zavítá k posledním testům do Barcelony, kde by chtěl alespoň dva dny jezdit s druhým šasi.

"Mít týdenní náskok je celkem dobré, vzhledem k tomu, že jde o moderní formuli 1. Získat místo 12. září a být teď v dobré formě, to není špatné," dodal Gascoyne.

Prvních významných změn by se měl monopost dočkat v Grand Prix Španělska. Gascoyne očekává výrazný pokrok, protože zatímco první verze vozu strávila v aerodynamickém tunelu jen dva měsíce, ta druhá už bude mít mnohem více času.

"Ve chvíli, kdy nastoupíme do prvního závodu, budeme mít za sebou pět nebo šest měsíců testů v aerodynamickém tunelu, takže specifikace vozu v Barceloně bude založená na mnohem větším množství práce, než jsme mohli odvést doposud," řekl.

Stejně jako Virgin, Campos a USF1 chce být Lotus nejlepší z nováčků. Zároveň by nechtěl moc ztrácet na etablované týmy.

"Řekli jsme, že když jste nejlepší z nových týmů, pak při vyřazení osmi vozů v první části kvalifikace stačí překonat dvě další auta a s oběma vozy se dostanete do druhé části kvalifikace. A tím je z vás tým středu pole. To platí, pokud nastoupí všechny týmy, v což doufám, protože nám to pomůže," vysvětloval Gascoyne.

V tuto chvíli je už víceméně rozhodnuto, v jaké formě tým nastoupí do prvního závodu. Vývoj, který probíhá teď, se projeví později.

"Teď je to o tom, jak na tom budete uprostřed sezóny, jak na tom budete na konci sezóny. A já chci sezónu zakončit tak, že budeme porážet force indie, tora rossa a kohokoliv, kdo bude mít potíže, možná saubery. Chci je dostat," uzavřel Gascoyne.

Diskuze (10) Další článek: Renault pracuje s pěti jmény, Kubicovým kolegou zřejmě nebude Francouz
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10