Monopost F1 vyprodukuje za závodní víkend gigabajty dat

Tým Sauber zveřejnil několik zajímavých čísel o datech, se kterými pracuje na závodních okruzích. Je jich velké množství.
Monopost F1 vyprodukuje za závodní víkend gigabajty dat

Vozy formule 1 jsou plné senzorů, které monitorují stav mnoha věcí, aby měli inženýři co nejlepší přehled a podklady pro rozhodování.

Kromě jízdních údajů, jako jsou rychlost, přetížení či pozice na trati, sledují také například teplotu výfuků, tlak oleje, stav baterie, tlak v pneumatikách, spotřebu paliva, teplotu a opotřebení brzd, práci KERS, systém chlazení nebo tlak v hydraulice.

Za tímto účelem je ve voze více než 100 různých senzorů, které tato data sbírají. V každém kole monopost F1 vyprodukuje 20 až 30 megabajtů dat, z nichž jsou 3 až 4 megabajty vysílány v reálném čase do počítačů týmu prostřednictvím telemetrie.

Tým na okruhu je v přímém spojení se svojí továrnou, které také přeposílá jistá data, v případě Sauberu a jeho sídla v Hinwilu se jedná o 600 megabajtů za jednu hodinu volného tréninku. Za celý závodní víkend švýcarská stáj zaznamená 25 gigabajtů telemetrických dat.

Další článek: Wroom Ferrari 2013 - začátek

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.